مقالات

ترفند های کلیدی برای دیزاین اتاق کودک + خلاقانه ترین ایده ها

دیزاین اتاق کودک

یکی از لذتبخش ترین قسمت های تزئین خانه، دیزاین اتاق کودک است. رنگ های شاد و انرژی بخش تاثیر مثبتی بر روحیه کودکان می گذارند. به همین دلیل معمولا اتاق خواب کودکان مملو از رنگ های گوناگون است. برخی رنگ ها در کنار یکدیگر هارمونی زیبایی ایجاد می کنند و به فضای اتاق جلوه بیشتری می بخشند.

اهمیت استفاده از رنگ و المان های خاص در اتاق کودکان

کودکان امروزی معمولا زمان زیادی را در اتاق خود می گذرانند. در نتیجه مهم است که اتاق فرزند تان با سن و روحیات او تناسب داشته باشد تا از قرار گرفتن در آن اتاق احساس امنیت و آرامش و شادابی داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که برای دیزاین اتاق کودک تان وقت و انرژی صرف کنید، چون محیط اتاق کودک بر روی شخصیت او تاثیر مثبتی می گذارد. جالب است بدانید کودکانی که کودکانی که در محیط های آرام و سالم و با انرژی مثبت بزرگ می ‌شوند معمولا افراد آرام تر و خلاق تر و باهوش تری هستند.

 سعی کنید در دیزاین اتاق فرزند تان از رنگ های مورد علاقه او نیز استقبال کنید. ما هم برای اینکه کار شما را آسان تر کنیم، جذاب ترین ایده ها برای دیزاین اتاق کودک دختر و پسر را در ادامه قرار داده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید به بهترین شکل ممکن اتاق فرزند خود را دیزاین کنید. پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای مقاله همراهمان باشید و از این ایده ها استفاده کنید.

جذاب ترین و خلاقانه ترین ایده ها برای دیزاین اتاق کودک

کارشناسان مجموعه ما زمان زیادی را صرف گرد آوری این ایده ها کرده اند و دقت لازم را در انتخاب هر یک از آنها به خرج داده اند. امیدواریم که ایده های گرد آوری شده برای شما مفید باشند.

یک ایده ساده و در عین حال خلاقانه

تصویر بالا یکی از آن ایده هایی است که آدم مجذوب خود می کند، طوری که می خواهی مدت ها به آن خیره شوی و لذت ببری. رنگ المان های داخل تصویر و کاغذ دیواری آن که نقطه عطف دیزاین محسوب می شود یک هارمونی بی نظیر را ایجاد کرده است. البته مینیمالیسم همیشه جذاب و خاص بوده و هست. با توجه به ترکیب رنگ المان های تصویر، این ایده برای دیزاین اتاق خواب کودک پسر و همچنین دختر قابل انجام است.

دیزاین اتاق کودک با ایده ساده و خلاقانه

رنگ سال 2023 چه رنگی است ؟

ایده ای که بچه ها عاشقش می شوند!

این از آن ایده هایی است که بچه ها عاشقش می شوند. دکوراسیون، کاغذ دیواری و رنگ المان های اتاق باعث می شود تا فرزندتان ساعت ها با شادی در اتاقشان وقت بگذرانند. این ایده برای کودکان سن 5 تا 13 سال مناسب تر است. زیرا اصولا در این بازه سنی است که کودکان پر از انرژی و شیطنت های بچگانه هستند. پس باید به اقتضای سن آنها در دیزاین اتاقشان وسایلی قرار داد که بتوانند ساعت ها با آن سرگرم شوند و انرژی شان تخلیه شود (درست همانطور که در تصویر مشاهده می کنید).

دیزاین اتاق کودک پسرانه

اتاق رویایی تمامی دختران

داشتن چنین اتاقی، بلا استثناء آرزوی تمام دختران است. نقطه عطف اتاق، تختی است که به زیبایی هرچه تمام از دیوار آویزان شده و دکوراسیونی که آن را منحصر بفرد می کنند. از برچسب های ابری شکلی که بر دیوار اتاق قرار گرفته، تا مبل مینیمال، دکور چوبی، آینه قد نما و … همگی تکه های پازلی هستند که به نحو احسن انتخاب شده اند تا این ایده، متفاوت و خاص ترین دیزاین اتاق کودک دختر باشد.

دیزاین اتاق کودک دخترانه رویایی

ایده ای مینیمال، ساده و خاص!

این ایده برای خانواده هایی که دو فرزند دارد می تواند در عین سادگی، بسیار جذاب باشد. ضمن اینکه فضای زیادی را اشغال نمی کند و اگر اتاق فرزندانتان کوچ است، می توانید این ایده را عملی کنید. البته می توانید بنا به سلیقه خود بخشی از این دکوراسیون را تغییر دهید.

برای مثال می توانید محل کمد را تغییر دهید تا تمامی المان های اتاق در یک نقطه جمع نشوند. چون ممکن است بخش زیادی از اتاق خالی بماند، البته در این صورت می توانید از وسایل مختلفی نظیر میز مطالعه، کتابخانه و … جهت پر کردن فضای اتاق استفاده کنید. اینها همگی پیشنهاداتی هستند که ما برای بهتر شدن دکوراسیون اتاق فرزندتان ارائه می دهیم.

دیزاین اتاق کودک مینیمال

ایده زیبا به سبک اروپایی برای اتاق نوزادتان

محیط اتاق نوزادان باید مملو از حس آرامش باشد. دوران نوزادی حساس ترین دوران زندگی یک انسان است و محیطی که در آن زندگی می کند، مهم ترین نقش را در سلامت روحی او دارد. پس باید از المان هایی در دیزاین اتاق نوزادان استفاده شود که به آنها احساس آرامش را القا می کند. چوب، یکی از عناصری است که به هر موجود زنده ای احساس آرامش و زندگی می بخشد. استفاده از المان های چوبی یا وسایلی که به رنگ نارنجی یا سبز هستند، بهترین انتخاب برای اتاق نوزادان محسوب می شوند.

دیزاین اتاق کودک سبک اروپایی

مقاله ” دکوراسیون اتاق نوزاد ” به شما کمک میکند تا با اصول دکوراسیون اتاق نوزاد آشنا شوید.

ایده ای سرشار از آرامش و حس خوب

هیچ چیز بیشتر از یک کاغذ دیواری خاص و زیبا، نمی تواند یک اتاق منحصر بفرد بسازد. کاغذ دیواری که درون این عکس بکار برده شده است، بهترین انتخاب برای دیزاین اتاق یک نوزاد می باشد. تماشای این عکس حتی برای یک شخص بزرگسال لذت بخش است، چه برسد به نوزادی که از تمامی چیزهای اطرافش تاثیر می پذیرد.

دیزاین اتاق کودک آرامشبخش

دیزاین خاص و خیره کننده به معنای واقعی!

این دکوراسیون یکی از سبک های معروف طراحی دیزاین اتاق در جهان است. ریشه استایل بوهو از مردمان اروپای مرکزی آمده است و امروزه این سبک، مجموعه ‌ای از رنگ‌ها، بافت و الگو ‌ها را در هم آمیخته و از المان‌ های فرهنگ ‌ها و دوره‌ های زمانی مختلف در طراحی داخلی بهره می ‌برد. چنین استایلی نه تنها برای دیزاین اتاق کودک که باید سرسار از روح زندگی باشد زیبا و خاص است، بلکه برای دکوراسیون کل منزل تان هم زیباست.

دیزاین اتاق کودک خاص

ایده ای جذاب برای علاقمندان به مینیمالیسم

جذابیت و زیبایی ای که کاغذ دیواری می تواند به فضای یک اتاق ببخشد را در این تصویر نیز مشاهده می کنیم. هر چند طرح کاغذ دیواری ساده است، اما زیبایی خاصی به اتاق فرزندتان می بخشد. اتفاقا کاغذ دیواری هایی که طرح های ساده دارند، جذابیت بیشتری نسبت به کاغذ دیواری های شلوغ و گیج کننده دارند. در این تصویر می توان هارمونی زیبایی که رنگ های قهوه ای و سفید ایجاد می کنند را مشاهده کرد.

دیزاین اتاق کودک به سبک مینیمال

اگر اتاق خواب کودکان شما مشترک است به مقاله ” دکوراسیون اتاق خواب مشترک ” مراجعه کنید.

دیزاینی دیگر به سبک جذاب بوهو

سبک بوهو آرامش خاصی دارد و سرشار از انرژی است. سبک بوهو در ایران و خارج کشور بسیار پر طرفدار است. شاید علت این موضوع ترکیب رنگی باشد که سبک بوهو را می سازد. در ترکیب رنگ این استایل بیشتر از رنگ های کرمی، نارنجی، سبز، آبی و خاکستری کم رنگ استفاده می شود و معمولا در طبیعت به چشم می خورند. همین موضوع باعث می شود تا انرژی متفاوتی به محیط یک خانه ببخشند. از این سبک نه تنها در دیزاین اتاق کودک، بلکه در دیزاین کل خانه می توان استفاده کرد.

دیزاین اتاق کودک بوهو

 مینیمال و ایده آل در یک قاب!

ترکیب رنگ سبز و سفید یک ایده جذاب دیگر برای اتاق کودک است. البته این ایده برای اتاق نوزاد بهتر است، زیرا طراحی ساده و مینیمالی دارد. اصولا طراحی های مینیمال برای اتاق نوزادان ایده بهتری است. برای کودکان 2 تا 7 ساله اتاق هایی که در آنها از رنگ های انرژی بخش استفاده شده باشد، ایده جذاب تری است. همانطور که گفتیم کودکان در این سن مملو از انرژی هستند و اینگونه دیزاین اتاقشان کاملا با روحیه و خلقیات آنها تطابق دارد.

دیزاین اتاق کودک مینیمال

دیزاین اتاق کودک شیک، مدرن و مناسب کودکان 3 تا 7 ساله

وسایل و المان های رنگی استفاده شده در این عکس باعث شده تا این ایده برای دیزاین اتاق کودک پسرانه عالی باشد. استفاده از رنگ های شاد برای کودکان پسر که در سنین 3 تا 7 سال سرشار از انرژی هستند، مناسب باشد. در واقع فضایی را برای آنها رقم می زند که بتوانند از بودن درون آن لذت ببرند. همواره چیزی که می تواند به یک محیط انرژی و روح زندگی ببخشد، رنگ ها هستند. پس بنا بر سن کودکتان و روحیه ی او، سعی کنید تا بهترین ترکیب رنگ را در خلق اتاق اش بکار ببرید.یکی از جذابت هایی که در این تصویر میبینیم روتختی ساده و زیبا است، شما میتوانید جدیدترین ها را از فروشگاه پرنیان خریداری کنید.

دیزاین اتاق کودک شیک

دیزاین اتاق خواب کودک رویایی

اگر بخواهیم رویایی بودن را در چیزی معنی کنیم، بدون شک معنی آن این اتاق خواهد بود. این اتاق مانند اتاق هایی است که کودکان در انیمیشن ها و کارتون ها می بینند و زندگی کردن در اتاق این چنینی، آرزوی هر کودکی است. انگار که دارد درون یکی از کارتون هایی که می بیند زندگی می کند و برای یک کودک، چه چیزی جذاب تر از این!

دیزاین اتاق کودک رویایی

 برای انتخاب رنگ اتاق کودک خود به مقاله ” رنگ اتاق کودک ” مراجعه کنید.

رنگ ها معجزه می کنند!

تماشای رنگ ها هیچگاه برای یک کودک تکراری نمی شود. خصوصا زمانی که در دیزاین یک اتاق از رنگ های مختلف همچون سبز، زرد، آبی و قهوه ای استفاده شود. همچنین کودکان شما قرار است مدت زیادی از روز را در اتاق خود بگذرانند. پس مسلما باید از رنگ هایی که دوست دارند در طراحی اتاقشان استفاده کرد. معمولا پسر ها از رنگ های نارنجی، آبی، زرد و سبز خوششان می آید. حتی ترکیب تمامی این رنگ ها با یکدیگر نیز جذاب می شود.

دیزاین اتاق کودک رنگی

 زیبایی این تصویر مجذوبتان می کند!

اگر به دنبال یک ایده ساده برای دیزاین اتاق کودک دختر خود می گردید، این ایده می تواند همان چیزی باشد که دنبالش می گردید. وسایل و المان های بکار برده شده در دیزاین این اتاق در عین سادگی، زیبایی خاصی به آن می بخشند. همچنین رنگ مورد علاقه اکثر دختران صورتی یا قرمز است که این دیزاین را باب میل کودکان می کند. مزیت دیگری که دارد این است که فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد و این وسایل را در یک اتاق کوچک هم می توان جا داد. در کل این ایده، یکی از خاص ترین ها برای کودک دختر شماست.

دیزاین اتاق کودک دختر

اگر دختر شما بزرگسال است، میتوانید از مقاله ” دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ” برای دیزاین اتاق خواب استفاده کنید.

دیزاین اتاق کودک با ترکیب رنگ جذاب

تنها با دیدن تصویر این ایده تا چند ثانیه مجذوب آن خواهید شد. ترکیب رنگی استفاده شده در این عکس به گونه ای است که حتی بزرگسالان هم از دیدن آن انرژی می گیرند. رنگ های این اتاق به قدری متنوع هستند که کودک شما هیچگاه از دیزاین آن خسته نمی شود و این به دلیل هارمونی زیبایی است که توسط رنگ ها ایجاد شده است.

دیزاین اتاق کودک با ترکیب رنگ جذاب

 ایده ای خاص و جمع و جور

این ایده برای خانواده هایی که صاحب دو فرزند هستند، خاص و جذاب است. البته جمع و جور بودن آن، در عین ترکیب رنگی خاص و جذاب، را هم نمی شود نادیده گرفت. چنین ایده ای در منازل خانواده های ایرانی کمتر به چشم می خورد. پس اگر به دنبال ایده ای خاص و متفاوت هستید، پیشنهاد می شود از کنار این ایده به سادگی عبور نکنید.

دیزاین اتاق کودک با ایده های جمع و جور

سخن پایانی

هدفمان در این مقاله، ارائه ایده هایی جذاب و خاص با توجه به علایق کودکان بود. کودکان عاشق رنگ هستند و ما نیز با توجه به این موضوع سعی کردیم بهترین ایده ها را برای دیزاین اتاق کودک پسر و دختر ارائه کنیم. امیدواریم که این مقاله توانسته باشد در پیدا کردن ایده مورد نظر شما برای اتاق فرزندان تان مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *