مقالات

رنگ سال 2023 چه رنگی است ؟ و استفاده از آن در دکوراسیون خانه

رنگ سال 2023 چه رنگی است

تقریبا هر سال یک رنگ مد می‌شود و کسانی که مطابق مد بوده و به روز هستند، سعی می‌کنند از آن رنگ استفاده کنند. استفاده از رنگ سال ممکن است در برخی از اجزای تیپ و استایل شما باشد. به طور مثال ممکن است مانتو، شومیز، شلوار، کیف، کفش، کلاه، انواع اکسسوری و حتی رنگ موهای خود را با رنگ سال مطابقت دهید. ممکن است رنگ سال را به دکوراسیون خانه خود وارد کنید. مثلا رنگ دیوارهایتان را عوض کنید یا این که وسایل خانه خود را تعویض کرده و به رنگ سال خریداری کنید. حال که به تازگی وارد سال 2023 شده ایم، ممکن است به این فکر باشید که رنگ سال 2023 چه رنگی است ؟ امسال چه رنگی مد شده است؟ اگر می‌خواهیم به روز باشیم بهتر است از چه رنگی استفاده کنیم؟ رنگ جذابی که امسال محبوب شده است چه رنگی می‌باشد؟ در این مقاله می‌خواهیم راجع به رنگ سال ۲۰۲۳ صحبت کنیم و شما را برای مدرن‌تر شدن راهنمایی نماییم. پس در ادامه همراه ما باشید.

 چه رنگی به عنوان رنگ سال 2023 معرفی شده است؟

اگر به دنبال این هستید که رنگ سال 2023 چه رنگی است، این مقاله را رها نکنید. تقریبا نزدیک به شروع سال جدید میلادی، یک یا چند رنگ را به عنوان رنگ سال معرفی خواهند کرد. کمپانی پنتون، رنگ ارغوانی تیره یا Viva Magenta را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ معرفی کرده است. این رنگ بسیار شیک، جذاب، لاکچری و منحصر به فرد است. Viva Magenta برگرفته از رنگ خاک قرمز ساحل خلیج فارس می‌باشد. ارغوانی تیره به سرعت به دنیای مد وارد شد و محبوبیت بالایی کسب کرد.

ویژگی‌های رنگ ارغوانی تیره

در این قسمت از مقاله، با دانستن این موضوع که رنگ سال 2023 چه رنگی است، بهتر است با ویژگی‌های این  رنگ نیز آشنا شوید. رنگ ارغوانی تیره، رنگی بین زرشکی و ارغوانی است. این رنگ از خانواده رنگ قرمز است. طبع گرم این رنگ جذاب باعث می‌شود حس هیجان، سرزندگی، شادابی و فعالیت در شما برانگیخته شود. Viva Magenta رنگی بسیار شاد و چشم نواز است که باعث لوکس و لاکچری شدن استایل شما خواهد شد. برای بهره بردن از این رنگ، می‌توانید تیپ خود را به این رنگ و تناژهای تیره و روشن آن در آورید. یا این که یکی از اجزای استایل خود را به رنگ ارغوانی تیره انتخاب نمایید. در ست کردن این رنگ با رنگ‌های دیگر باید توجه بیشتری داشته باشید. استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه نیز بسیار جذاب و دلربا خواهد بود. حال در پایین بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

شما میتوانید جدیدترین مدل خای تاق خواب پسرانه را در مقاله ” اتاق خواب پسرانه جوان ” ببینید.

بهره بردن از رنگ سال 2023 در دکوراسیون خانه

حال که پی بردید رنگ سال 2023 چه رنگی است، شاید بخواهید دکوراسیون خانه خود را نیز به روز کنید. می‌توانید از این رنگ در هر جای خانه استفاده نمایید. می‌توانید یکی از دیوارهای اصلی را ارغوانی رنگ کنید. این ایده بسیار کاربردی و زیبا است. شما با این کار، جلوه‌ی خانه خود را تا حدود بسیار زیادی عوض کرده و آن را شیک‌تر کرده اید.

یک روش دیگر استفاده از رنگ سال 2023 این است که مبل و راحتی با این رنگ تهیه نمایید. یا برای کمتر شدن خرج‌های خود، یک کاناپه با این رنگ خریداری کنید. یا حتی می‌توانید کاملا هوشمندانه عمل کرده و برای مبل‌هایتان، روکش با رنگ ارغوانی تیره سفارش دهید. این ایده با استقبال زیادی روبرو خواهد شد.

تعویض برخی از اجزای خانه و خرید آنها با رنگ سال ۲۰۲۳ نیز یکی از روش‌های مدرن کردن دکوراسیون است. می‌توانید ویترین، میز وسط، میز تلویزیون، کوسن‌های مبل و یا صندلی راحتی خود را به این رنگ زیبا تغییر داده و از این تغییر نهایت لذت را ببرید. امروزه میز تلویزیون بیشتر جنبه تزیینی دارد و تلویزیون به دیوار چسبانده می‌شود. می‌توانید برخی از قسمت‌های دیوار پشت تلویزیون را با رنگ Viva Magenta پوشش دهید.

تغییر دیزاین آشپزخانه نیز علاوه بر ایجاد تنوع، باعث لوکس شدن خانه می‌شود. با فهمیدن این که رنگ سال 2023 چه رنگی است، شاید بخواهید حال و هوای آشپزخانه خود را عوض کنید. برای بهره بردن از رنگ ارغوانی تیره که امسال مد شده است می‌توانید هر یک از اجزای آشپزخانه خود را به این رنگ در بیاورید. به طور مثال دیوار آشپزخانه را رنگ جدید بزنید، تعدادی از کابینت‌ها و یا در آنها را عوض کنید، پرده یا پنجره آشپزخانه را به رنگ سال 2023 انتخاب کنید، میز نهار خوری و یا حتی رومیزی آن را با این رنگ زیباتر کنید، انواع ظرف و ظروف جدید (مانند سرویس قابلمه، ظروف پذیرایی مانند بشقاب میوه خوری، پارچ و لیوان و …) با رنگ سال ۲۰۲۳ خریداری کنید و یا گلدان به این رنگ تهیه کرده و در آشپزخانه خود قرار دهید.

روتختی رنگ سال 2023

مقاله پشنهادی: مدل حوله عروس

استفاده از این رنگ برای اتاق خواب نیز بسیار مناسب است. حال که فهمیدید رنگ سال 2023 چه رنگی است و با آن آشنا شدید، شاید دوست داشته باشید دیزان اتاق خواب خود را با این رنگ تزیین نمایید. ارغوانی تیره رنگی شاد و پرانرژی است. می‌توانید برای هر یک از قسمت‌های اتاق خواب خود استفاده نمایید. حال در پایین بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ برای دیزاین اتاق خواب

اتاق خواب اجزای زیادی دارد که هر کدام می‌توانند به رنگ Viva Magenta تغییر پیدا کنند. به طور مثال پرده‌های اتاق خواب، فرش یا موکت یا هر گونه کفپوشی که در اتاق است، صندلی، میز آرایش، قاب آینه قدی، تخت خواب، انواع اکسسوری و دکوری‌های اتاق و یا هر چیز دیگر. حتی می‌توانید در و چهار چوب آن را به این رنگ زیبا پوشش دهید. انواع دکوری مانند مجسمه، گلدان، کوسن‌های تزیینی تخت، آباژور و حتی لوستر می‌توانند به رنگ سال 2023 انتخاب شوند. یکی از راحت‌ترین ایده‌ها برای این که بدون هزینه زیاد، دیزاین اتاق خواب خود را مدرن کنید این است که روتختی و سرویس خواب خود را با رنگ زیبای Viva Magenta تهیه نمایید. تقریبا سرویس روتختی را باید هر چند سال یکبار تعویض نمایید. شما به سادگی می‌توانید سرویس جدیدی که می‌خواهید تهیه کنیم را به رنگ سال ۲۰۲۳ خریداری نمایید تا علاوه بر استفاده از روتختی جدید خود، از رنگ آن نیز لذت ببرید.

رنگ سال 2023 در اتاق خواب

شما میتوانید روتختی به رنگ ارغوانی را از فروشگاه پرنیان در صفحه ” روتختی ” خریداری کنید.

برای بهره بردن از این رنگ برای اتاق خواب‌هایی که ابعاد کوچکی دارند، پیشنهادهای خوبی برایتان داریم. اگر با دانستن این موضوع که رنگ سال 2023 چه رنگی است، به این فکر افتاده اید که دیزاین اتاق خواب خود را به روز کنید اما ابعاد اتاق شما کوچک است، در ادامه همراه ما باشید. همانطور که می‌دانید، رنگ سال ۲۰۲۳، ارغوانی تیره است. رنگ‌های تیره برای اتاق خواب با ابعاد کوچک خیلی مناسب نیستند. زیرا فضای اتاق را کوچکتر نمایان می‌کنند. برای استفاده کردن از این رنگ خاص، می‌توانید برخی از اجزای کوچک اتاق خود را به رنگ ارغوانی تیره انتخاب کرده و دیگر اجزا را به رنگ‌های روشن انتخاب کنید. ترکیب سفید و ارغوانی تیره ترکیبی بی‌نظیر و بسیار لوکس است. می‌توانید تم سفید و ارغوانی تیره برای اتاق خود اعمال کنید. به طور مثال دیوارها، تخت، کمد و فرش را به رنگ‌های بسیار روشن انتخاب کرده و روتختی، آباژور، قاب عکس، دکوری و پرده‌هایتان را به رنگ Viva Magenta انتخاب نمایید. با این روش هم اتاقتان را دلبازتر می‌نمایانید و هم از رنگ سال 2023 بهره برده و دکوراسیون اتاق خوا خود را لاکچری می‌کنید.

‌رنگ سال 2022

حال که فهمیدید رنگ سال 2023 چه رنگی است، می‌توانیم یک پلی بک از سال قبل برای شما داشته باشیم و رنگ سال 2022 را نیز مورد برسی قرار دهیم. سال قبل کمپانی پنتون رنگ آبی مایل به بنفش را به عنوان رنگ سال 2022 معرفی نمود. این رنگ نیز بسیار زیبا، چشم نواز، لوکس و جذاب بوده که در سال گذشته حسابی غوغا کرده است. در کل رنگ بنفش یکی از رنگ‌های سلطنتی و بسیار خاص است. رنگ آبی مایل به بنفش یا Very Peri حس خلاقیت و کنجکاوی را در شما برمی‌انگیزد. در سال گذشته نیز رنگ آبی مایل به بنفش، تغییر قشنگی در دنیای مد به وجود آورد. محبوبیت این رنگ به میزان بسیار زیادی بالا رفت؛ اما وجهه لوس و تکراری شدن را به خود نگرفت. Very Peri در سال گذشته در استایل و تیپ بانوان نیز تاثیر زیادی گذاشت. این رنگ زیبا هنوز هم چشم نواز بوده و محبوبیت خود را از دست نداده است.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی داشتیم که بگوییم رنگ سال 2023 چه رنگی است و راجع به آن، اطلاعات مفیدی خدمتتان ارائه دهیم. رنگ ارغوانی تیره یا Viva Magenta که به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ معرفی شده است، علاوه بر زیبایی بی نظیری که دارد، یک سری ویژگی‌های خاص دیگر نیز دارا است که در قسمت‌های بالاتر مقاله آنها را برشمردیم. بهره بردن از این رنگ برای دکوراسیون خانه بسیار عالی است. البته که استفاده از رنگ سال 2023 برای دکوراسیون اتاق خواب نیز ایده‌ای بسیار جذاب، شیک و محبوب است. اتاق خواب به علت این که محل استراحت، آرامش، دریافت انرژی و انجام کارهای شخصی است، بهتر است مدرن و به روز باشد. در ادامه مقاله نیز رنگ سال 2022 را به شما معرفی کردیم. امید است که مطالب این مقاله برای شما مفید فایده واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *