مقالات

جدیدترین مدل های اتاق خواب پسرانه جوان + عکس

اتاق خواب پسرانه جوان

اتاق خواب برای پسران جوان محلی برای استراحت و تامین نیرو است. اغلب پس از این که از مدرسه یا محل کار به خانه برمی‌گردند، نیاز دارند که قوای از دست رفته‌ی خود را باز یابند. همچنین اتاق آنها مکانی برای درس خواندن، مطالعه کردن، فیلم دیدن، تفریح کردن و در آخر نیز خوابیدن است. اتاق خواب باید ویژگی‌های مناسبی داشته باشد تا برای شما انرژی بخش و نیرو دهنده بشود. دکوراسیون اتاق خواب نیز باید به طوری چیده شود که هم از آن آرامش دریافت کنید و هم انرژی لازم برای انجام کارهای خود را داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم راجع به اتاق خواب پسرانه جوان صحبت کنیم و اطلاعات ارائه دهیم. قصد داریم به شما بگوییم چه رنگی برای اتاق خواب پسران مناسب است، اتاق خواب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، چه وسیله‌هایی برای وی لازم است و چیدمان خوب چه چیدمانی است. پس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب پسرانه جوان

برای چیدن اتاق جوان، اولین موردی که مهم است رنگ آن است. رنگ اتاق خواب پسرانه جوان باید به طوری باشد که بتوانید آرامش لازم را از آن دریافت نمایید تا خواب خوب و راحتی داشته باشید. از طرف دیگر نباید کم انرژی و کسالت بار باشد تا جوان بتواند به انواع کارهای روزانه خود برسد. رنگ‌هایی که بیشتر مورد پسند پسران است به شرح زیر می‌باشد:

 • آبی

پرطرفدارترین رنگ اتاق خواب پسرانه جوان، رنگ آبی است. در کل رنگ‌هایی که از طبیعت گرفته شده اند، برای اتاق خواب بینظیر هستند. این رنگ نماد دریا و آسمان است که آرامش بخش روح می‌باشد. استفاده از طیف‌های مختلف رنگ آبی برای اتاق خواب بسیار مناسب است.

اتاق خواب پسرانه جوان آبی
 • سبز

رنگ سبز نیز از دیگر رنگ‌هایی است که برگرفته از طبیعت می‌باشد. سبز نماد شادابی و طراوت بوده و در کنار حس سرزندگی که برای شما ایجاد می‌کند، بسیار آرامش بخش است. رنگ‌های سبز مغز پسته‌ای، سبز صدری، زیتونی و چمنی برای اتاق خواب جوان پسرانه بسیار کاربرد دارند.

اتاق خواب پسرانه جوان سبز
 • طوسی

رنگ طوسی یکی از رنگ‌های خنثی است که برای اتاق پسرانه جوان محبوبیت زیادی دارد. طوسی با اغلب رنگ‌ها ست شده و ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. این رنگ رنگی اسپرت است که برای تامین آرامش و همچنین انرژی، بسیار کاربردی است.

اتاق خواب پسرانه جوان طوسی
 • نارنجی

از دیگر رنگ‌های مناسب برای اتاق خواب پسرانه جوان، نارنجی است. این رنگ گرم است و حس هیجان را در شما افزایش می‌دهد. اگر جزو افرادی هستید که بیشتر وقت خود را در اتاق می‌گذرانید و مقوله‌های کاری خود را در اتاق پیگیری می‌کنید، رنگ نارنجی انتخابی عالی است. این رنگ کسالت و خستگی را از شما دور می‌کند.

اتاق خواب پسرانه جوان نارنجی
 • مشکی

اغلب جوانان به رنگ‌های تیره و مخصوصا رنگ مشکی علاقه دارند. مشکی رنگی بسیار خاص است که فضای اتاق شما را لوکس و جذاب می‌کند. البته بهتر است که تنها از رنگ مشکی برای دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان استفاده نکنید؛ بلکه از رنگ‌های شاد و روشن نیز بهره ببرید تا دکوراسیونی زیباتر داشته باشید.

اتاق خواب پسرانه جوان مشکی

مقاله مرتبط : رنگ اتاق خواب دخترانه

ویژگی‌های اتاق خواب پسرانه جوان

 حال که در قسمت بالا راجع به رنگ اتاق خواب پسرانه جوان صحبت کردیم، بهتر است با این موضوع آشنا شوید که اتاق خواب جوان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. پس همراه ما باشید.

 • به علت این که اتاق جوان هم برای کار و هم برای استراحت است، بهتر است که ابعاد مناسبی داشته باشد تا جوان فضای کافی برای انجام کارهای خود و خوابیدن داشته باشد.
 • اتاق خواب پسرانه جوان باید نور گیری مناسبی داشته باشد. اگر فضا کم نور باشد، محیط کسالت بار خواهد بود. بهتر است اتاق جوان دارای پنجره باشد. اگر هم پنجره نداشت، باید از لامپ و روشنایی‌های خوب و مناسبی استفاده شود.
 • اتاق پسرانه جوان نباید دارای قناسی باشد و همچنین نقطه کور نداشته باشد. در این صورت جوان نمی‌تواند به خوبی از فضای اتاق خود استفاده کند و ممکن است اتاق وی، شلخته و بی نظم به نظر برسد.
 • بهتر است که اتاق خواب پسرانه جوان دارای سیستم گرمایش و سرمایش مناسب باشد. به طور مثال طوری نباشد که هیچ گونه سیستم گرمایشی نداشته باشد و در فصل زمستان اتاق زیادی سرد شود.
 • وسایل مورد نیاز چوان باید در اتاق وی فراهم باشد. به طور مثال به طوری نباشد که اتاق کمد نداشته باشد و وی مجبور باید هر دفعه برای تعویض لباس‌های خود، به اتاق دیگری مراجعه کند.

حال در قسمت پایین به بررسی وسیله‌های مورد نیاز برای پسر جوان را عنوان خواهیم کرد.

وسیله‌های لازم برای اتاق خواب جوان پسرانه

وسیله‌های لازم برای اتاق خواب جوان پسرانه

بالاخره هر فردی فارق از دختر و پسر بودن و یا سن و سالی که دارد، یک سری وسایل لازم دارد تا بتواند وقت خود را به راحتی در اتاقش بگذراند. این وسیله‌ها تقریبا سلیقه‌ای هستند. یعنی ممکن است هر کسی مطابق نیاز و سلیقه خود، وسایلی که در پایین نام برده می‌شود را کم یا زیاد کند.

 • تخت

یکی از مهمترین نیازهای انسان، نیاز به خواب و استراحت است. شما باید تخت خواب راحتی داشته باشید تا بتوانید خواب باکیفیت را تجربه کنید.

 • کالای خواب

کالای خواب اصلی‌ترین اجرای یک اتاق خواب است. حتی اگر شما تخت نداشته باشید، باید کالای خواب باکیفیت داشته باشید تا بتوانید به خوبی استراحت کنید. کالاهای خواب پراهمیت عبارت اند از تشک، پتو یا روتختی، ملحفه برای روانداز (برای روزهای گرم) و بالش.

برای آشنایی با ترکیب رنگ ها برای اتاق خواب مقاله ” ترکیب رنگ برای اتاق خواب ” را بخوانید.

 • میز تحریر

از دیگر وسیله‌های لازم برای اتاق خواب پسرانه جوان، میز تحریر است. شما کارهای خود را باید پشت میز انجام دهید. داشتن میز تحریر و صندلی راحت برای جوانانی که بخشی از کارهایشان را در خانه انجام می‌دهند الزامی است.

 • کمد

وجود کمد برای هر اتاقی لازم است. شما می‌توانید تمام وسیله‌های شخصی خود اعم از لباس، کفش، کلاه، کتاب، ابزارهای ورزشی و … را در کمد خود قرار داده و اتاقتان را مرتب نمایید.

 • کشو دراور

دراور یکی از وسایلی است که ممکن است همه نیازی به آن نداشته باشند. اما وجود دراور کمک خوبی به شما خواهد کرد. دراور برای قرار دادن انواع لباس بسیار کاربردی و مناسب است. می‌توانید روی دراور را با انواع دکوری و آینه پر نمایید.

 • کتابخانه

اگر اهل کتاب هستید و کتاب‌های درسی یا غیر درسی زیادی دارید، بهتر است کتابخانه در اتاق خواب پسرانه جوان خود تعبیه کنید. کتابخانه علاوه بر این که به کتاب‌های شما نظم می‌دهد، اتاق را زیبا و لوکس خواهد کرد. اما اگر تعداد کتاب‌های شما معمولی است، می‌توانید آنها را در کمدتان قرار دهید.

 • فرش

هر اتاقی نیاز به فرش، موکت، قالیچه یا گلیم دارد. وجود فرش تاثیر بسیار زیادی در دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان خواهد داشت. پس برای زیباتر کردن دیزاین اتاق خود از فرشی متناسب با دیگر وسایل خود بهره ببرید.

 • پرده

اگر اتاق خواب جوان پسرانه پنجره دارد، باید برای آن پرده تهیه کنید. پرده نیز در دیزاین اتاق بسیار موثر است. پس آن را مطابق تم و دکوراسیون اتاق خود انتخاب نمایید.

اگر تخت اتاق شما قهوه ای است، میتوانید از مقاله ” رنگ روتختی برای تخت قهوه ای ” برای انتخاب رنگ روتختی کمک بگیرید.

 • اکسسوری و انواع دکوری

اگر می‌خواهید اتاق خود را به یک اتاق خواب پسرانه لاکچری جوان تبدیل کنید، حتما از انواع اکسسوری و دکوری‌ها استفاده نمایید. به طور مثال برای کنار تخت خود مجسمه برج ایفل تهیه کنید و یا انواع ماشین و موتور دکوری استفاده نمایید. این ایده‌ها بسیار ناب بوده و اتاق شما را لاکچری و لوکس جلوه می‌دهد.

 • لوستر یا روشنایی مناسب

اتاق پسرانه جوان باید روشنایی مناسبی داشته باشد. می‌توانید از لامپ‌های معمولی یا مهتابی استفاده کنید. راهکار دیگر این است که از لوستری مناسب ابعاد اتاق خود بهره ببرید تا دیزاین اتاق خواب پسرانه جوان شما مدرن و جذاب شود. 

 • چراغ خواب

چراغ خواب نیز جزو وسایلی محسوب می‌شود که شاید برای همه مورد استفاده نباشد. اما وجود چراغ خواب باعث می‌شود که علاوه بر کارایی‌ای که دارد، اتاق شما به اتاق خواب پسرانه لاکچری جوان مبدل شود.

چیدمان خوب برای اتاق خواب پسرانه جوان

چیدمان وسایل مورد نیاز جوان به سلیقه شما بستگی دارد. این چیدمان باید با خلق و خوی شما سازگاری داشته باشد. به طور مثال اغلب پسرها به فوتبال علاقه دارند؛ ممکن است دوست داشته باشند که پوسترهایی از عکس شخصیت‌های فوتبالیست را به دیوارهای اتاق خود بچسبانند. اما برای چیدن وسایل اتاق، باید بگوییم که تقریبا قاعده خاصی وجود ندارد. اما بهتر است که کارایی هر یک از وسایل را مورد بررسی قرار دهید. به طور مثال، میز تحریر باید در جایی قرار گرفته شود که نور مناسبی داشته باشد تا به راحتی بتوانید کارهای شخصی خود را به انجام برسانید. همچنین تخت معمولا زیر پنجره قرار می‌گیرد. کمد و کتابخانه باید در جایی باشند که برای شما ایجاد مزاحمت نکرده و اتاق را بی نظم جلوه ندهند. همچنین بهتر است کناره‌های تخت چیزی قرار نگیرد تا شما هنگام خواب، احساس راحتی داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به اتاق خواب پسرانه جوان صحبت کردیم. گفتیم که بهتر است چه رنگ‌هایی برای آن استفاده شود. بهتر است که رنگ مورد علاقه خود را برای دیوارها و یا اجزای اتاق خود انتخاب نمایید. در ادامه، گفتیم که چه وسیله‌هایی ممکن است برای اتاق جوان کارآمد باشد. وسایل نام برده شده ممکن است برای برخی ضروری باشند و برای برخی دیگر، هیچ الزامی نداشته باشند. شما باید با توجه به نیازهای خود، وسیله تهیه کنید. این نکته را هم نیز به یاد داشته باشید که داشتن وسیله‌های زیاد، باعث شلوغ شدن اتاق شده و آرامش را از شما سلب خواهد کرد. برای چیدمان اتاق نیز بهتر است متناسب با روحیات خود عمل کنید. امید است که مطالب این مقاله کمک خوبی به شما کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *