مقالات

انواع مدل تخت خواب و جدیدترین آن ها در سال 2023

جدیدترین انواع مدل تخت خواب تخت خواب 2023

آنچه که در پروسه زندگی انسان تاثیر به سزایی دارد، داشتن یک خواب خوب است. برای داشتن احساس آرامش و راحتی و همچنین یک خواب خوب، نیاز است که تخت خوابی استاندارد و باکیفیت تهیه کنید. البته این راحتی و مرغوب بودن تخت نیست که فقط اهمیت دارد. تخت خواب، نقطه عطف اتاق خواب شماست، بدین معنی که بیشترین تاثیر را بر زیبایی اتاق تان می گذارد. پس نمی توان از کنار زیبایی ظاهری تخت خواب نیز بی تفاوت رد شد. اما در کل اگر با انواع مدل تخت خواب دو نفره و تک نفره آشنایی داشته باشید، بهتر می توانید درباره سرویس خواب ایده آل خود تصمیم بگیرید. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم به بررسی جدیدترین و بهترین مدل های تخت خواب 2023 بپردازیم.

نکاتی قبل از خرید انواع تخت خواب که باید بدانید

قبل از اینکه تخت خواب ایده آل خود را خریداری کنید، توجه به یکسری نکات لازم است. اول از همه بدانید که انتخاب مدل تخت خواب میان تنوع زیادی که وجود دارد، کار نسبتا دشواری است. به این دلیل که باید هنگام خرید دقت کافی را به خرج دهید و در نظر بگیرید که این تخت قرار است برای مدت طولانی در اتاق خواب شما قرار بگیرد. انتخاب درست و ایده آل می تواند از هزینه های اضافی جلوگیری کند. مهم ترین نکاتی که باید قبل از خرید تخت خواب به آن توجه داشته باشید عبارتند از:

  • ابعاد و اندازه اتاق: قبل از هر چیز باید به ابعاد و اندازه اتاق خود آگاه باشید تا با در نظر گرفتن آن، بتوانید بهترین انتخاب را برای اتاق خود داشته باشید. اگر فضای اتاق تان کوچک است، به دنبال مدل های کلاسیک مجلل و بزرگ که فضای زیادی را اشغال می کنند نروید. چرا که به احتمال زیاد با کمبود فضا روبرو خواهید شد.
  • جنس و کیفیت تخت خواب: جنس و کیفیت تخت از جمله مهم ترین مواردی است که طول عمر و مدت زمان استفاده از آن ر مشخص می کند. هر چقدر کیفیت تخت خواب بهتر و مرغوب تر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر است و دیرتر خراب می شود.
نکاتی قبل از خرید تخت خواب که باید بدانید
  • دکوراسیون اتاق: اگر شما سبک دکوراسیون اتاق خواب خود را به شکل کلاسیک طراحی کرده باشید، اما تخت خوابی به سبک مینیمال برای آن خریداری کنید، اتاق تان آن چیزی نخواهد شد که مد نظر دارید. هر چند مدل تخت خواب یک نفره یا دو نفره مینیمال با بسیاری از سبک های طراحی دکوراسیون همخوانی دارد، اما آنقدر که باید با فضای اتاق مچ نمی شود. در واقع بهتر است اگر اتاق تان دیزاین کلاسیک دارد، مدل تخت خواب دو نفره جدید کلاسیک برای آن تهیه کنید.
  • رنگ تخت خواب: آخرین نکته مهمی که هنگام انتخاب تخت باید بدان توجه داشته باشید، رنگ تخت خواب و همخوانی آن با دکوراسیون اتاق است. رنگ تخت را می توان بر حسب سلیقه شخصی انتخاب کرد، منتهی اگر می خواهید دیزاین اتاق جلوه زیبا تری داشته باشد، بهتر است تخت را به رنگ متضاد یا مکمل تهیه کرد.
نکات قبل از خرید تخت خواب

برای تهیه انواع روتختی مناسب با تخت خواب خود می توانید به صفحه خرید روتختی مراجعه کنید.

جدیدترین انواع مدل تخت خواب

همانطور که گفتیم در این مقاله قرار است به بررسی تمامی انواع مدل تخت خواب یک نفره و دو نفره بپردازیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراهمان بمانید و در نهایت، مدل تخت خواب ایده آل خود را از میان تمامی مدل ها انتخاب کنید.

֎ تخت خواب دو نفره مدرن

تخت خواب دو نفره مدرن

مدل تخت خواب دو نفره مدرن برای اتاق هایی با دکوراسیون ساده و مینیمال مناسب است که امروزه یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. این تخت خواب ها معمولا از دو قسمت مجزا و جدا شونده تشکیل شده اند که از طریق یکسری بست های مخصوص به یکدیگر متصل هستند. مدل تخت خواب دو نفره جدید معمولا دارای پایه های چوبی می باشد که حدود 15 سانتی متر از سطح زمین فاصله دارند. این تخت خواب در دو نوع ساده و طرح دار موجود هستند که شما می توانید با توجه به دکوراسیون اتاق خود هر کدام را انتخاب کنید.

֎ تخت خواب سورتمه ای شکل

این مدل تخت خواب دو نفره به دلیل اینکه از لحاظ ظاهری به سورتمه شباهت دارد، به تخت خواب سورتمه ای شکل معروف است. هر چند ظاهر آن به نظر کلاسیک و قدیمی می آید، اما از جمله مدل های مدرن و معاصر محسوب می شود. از آنجایی که چندان مخاطب کافی برای این تخت وجود ندارد، این مدل تخت خواب یک نفره و دو نفره به صورت سفارشی ساخته می شود. تمامی مدل هایی که در این مقاله ذکر می شوند به صورت یک نفره نیز موجود یا قابل سفارش هستند.

تخت خواب سورتمه ای شکل

درست است که این تخت خواب از نظر ظاهری با سایر تخت خواب ها متفاوت است، اما کیفیت آن بالا بوده و تمامی استاندارد ها به طور کامل در آن بکار رفته است. این تخت که از انواع مدل های تخت خواب دو نفره جدید محسوب می شود، تماما از چوب ساخته شده است و برای خانه های مدرن با دکوراسیون لاکچری کاملا مناسب می باشد.

محل قرارگیری تخت خواب در اتاق نکته مهمی است که ما در مقاله تخت خواب را کجای اتاق بگذاریم به آن پرداختیم.

֎ مدل تخت خواب کلاسیک

مدل تخت خواب کلاسیک

اگر دکوراسیون اتاق تان کلاسیک است، بهترین انتخاب برای اتاق شما مدل تخت خواب دو نفره کلاسیک می باشد. با اینکه دکوراسیون منازل روز به روز در حال مدرن تر شدن است، اما دلیل نمی شود میان انواع مدل تخت خواب دو نفره، سبک کلاسیک بی طرفدار باشد. به هنگام انتخاب میان طرح های مختلف این مدل، بهتر است از انتخاب تخت خواب های بسیار مجلل و پر زرق و برق خودداری کنید، زیرا این مدل ها تقریبا دمده شده اند و زیبایی چندانی به اتاق شما نمی بخشند. حتی در انتخاب تخت خواب کلاسیک نیز باید سادگی را در نظر گرفت، تا بتوان یک دکوراسیون زیبا و شیک ساخت.

֎ مدل مبل تختخواب شو

مدل مبل تختخواب شو

مبل تختخواب شو یک حال خاص از میان انواع مدل تخت خواب یک نفره و دو نفره محسوب می شود. در واقع این محصول چند کاره است که در ظاهر تنها یک مبل سه نفره عادی بوده، اما در زمان خواب می توان آن را به تخت خواب تغییر کاربری داد. این مدل یکی از بهینه ترین سبک های تخت خواب محسوب می شود که به کمترین فضا احتیاج دارد و مخصوص آپارتمان های کوچک می باشد. از این مبل همچنین می توان به عنوان مبل میهمان استفاده کرد و همچنین برای محیط های اداری نیز کاررد دارد. مبل تختخواب شو از جمله انواع مدل های تخت خواب دو نفره جدید است که برای اتاق کودک نیز می تواند کاربردی باشد.

֎ تختخواب متحرک

تختخواب متحرک

تخت خواب متحرک از جمله مدل های تخت خواب دو نفره مدرن است که هم به لحاظ چیدمان و هم صرفه جویی هوشمندانه در فضای اتاق، کاربردی و مفید محسوب می شود. این تخت خواب در واقع از دوب خش تشکیل می شود؛ بخش اول که ثابت و ساکن است و امکان جدایی از بخش متحرک را دارد، و بخش دوم که قسمت چرخ دار در زیر تخت می باشد و امکان جابجایی آن را فراهم می کند. البته بخش دوم به تنهایی کاربردی ندارد و نیازمند بخش اول به عنوان مکمل است.

این مدل تخت خواب یک نفره، میان تمامی سبک های مدرن جزء محبوب ترین ها است. زیرا با فراهم کردن امکان جابجایی آسان تخت، آن را کاربردی تر و مفید تر کرده است. اینگونه می توان ظاهر اتاق را در هر زمان به آسانی تغییر داد.

برای یادگیری روش های تزیین تخت خواب می توانید به مقاله تزیین تخت خواب مراجعه کنید.

֎ تخت خواب فوتون

تخت خواب فوتون

فوتون در واقع یک کلمه ژاپنی است که برگرفته از تشک هایی که هنگام استراحت و خواب بر روی زمین قرار داده می شود، است. در واقع ایده تخت خواب فوتون نیز از این کلمه ژاپنی بر گرفته شده است. تخت خواب های فوتون که از جمله انواع مدل تخت خواب مدرن محسوب می شوند، امروزه به صورت مبل هایی ساخته می شوند که می توان از تشک آن برای خوابیدن استفاده کرد. در واقع این مدل تخت خواب نیز همانند مبل های تختخواب شو، چند منظوره به حساب می آیند. تفاوتی که تخت خواب فوتون با مبل تختخواب شو دارد این است که تشک تخت فوتون قابلیت جدا شدن و استفاده مجزا برای خواب را دارد. قابلیت جالبی که این تخت ها دارند در ظاهر آن است که احساس نرمی و راحتی خاصی را به شما القا می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی انواع مدل تخت خواب دو نفره و یک نفره پرداختیم. همانطور که ملاحظه کردید، انواع مختلف و گوناگونی از تخت خواب های دو نفره و یک نفره موجود است که می توانید بر حسب فضا، دکوراسیون، جنس، کیفیت و … هر کدام مئ نظرتان است را انتخاب و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *