مقالات

رنگ اتاق خواب پسرانه را چگونه انتخاب کنیم؟

رنگ اتاق خواب پسرانه را چگونه انتخاب کنیم؟

یکی از دغدغه های همیشگی به هنگام دکوراسیون اتاق کودکان، انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه مناسب است. با توجه به اینکه هر سال رنگ های جدید و متنوع تری ایجاد می شوند، تنوع انتخاب رنگ برای اتاق خواب پسرانه بیشتر می شود. منتهی از آنجایی که رنگ بر روحیه افراد تاثیر زیادی دارد، لازم است حین انتخاب رنگ برای دکوراسیون اتاق، دقت بیشتری به خرج داد. البته به این موضوع نیز باید توجه داشت که انتخاب رنگ مناسب برای پسران در رده سنی های مختلف نسبتا دشوار می باشد. در نتیجه ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله به بررسی بهترین رنگ اتاق خواب پسران بپردازیم.

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه برای کودکان 6 تا 9 سال

اگر فرزندتان بین 6 تا 9 سال سن دارد، تنوع رنگ هایی که می توانید از آنها برای دیزاین اتاق استفاده کنید بیشتر هستند. شما می توانید از رنگ اتاق خواب پسرانه ساده یا اسپرت برای دیزاین اتاق استفاده کنید. از آنجایی که کودکان در این سن از انرژی و نشاط فراوانی برخوردارند، شاید بهتر باشد از رنگ های جیغ، تند و هیجانی برای اتاق استفاده کنید. معمولا کودکان در این سن و سال از رنگ هایی مانند نارنجی، آبی، قرمز و … خوششان می آید. به همین دلیل می توانید در انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه، از علایق فرزند تان کمک بگیرید.

شما همچنین از رنگ های ملایم برای دکوراسیون اتاق فرزند خود می توانید استفاده کنید. این رنگ ها احساس آرامش بیشتری را به فرزند تان القا کرده و او را از حس اضطراب و پرخاشگری دور می کنند. به لحاظ روانشناسی، رنگ هایی همچون آبی آسمانی یا فیروزه ای، آرامش بخش ترین رنگ اتاق خواب پسرانه محسوب می شود. رنگ های ملایم برای کودکانی که دارای مشکلات رفتاری هستند، بهترین گزینه محسوب می شود.

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه برای کودکان 6 تا 9 سال

برای تهیه انواع روتختی پسرانه می توانید به صفحه خرید روتختی نوزادی و نوجوان مراجعه کنید.

از دیگر رنگ های محبوب و مناسب برای اتاق خواب پسران کوچک و نوجوان، نارنجی است. علت اینکه رنگ نارنجی، مناسب ترین رنگ اتاق خواب پسرانه است، افزایش اعتماد به نفس و حس استقلال در کودکان می باشد. همچنین این رنگ می تواند حس برقراری ارتباط و همکاری با دیگران را در کودک تقویت کند.

استفاده از رنگ های روشن نیز می تواند در روحیه کودکان تاثیر مثبتی داشته باشد. رنگ هایی نظیر نام دیگر این رنگ ها، رنگ های پاستلی نام دارد که ملایم، آرامش بخش و روشن هستند. این رنگ ها به خواب شبانه شما کمک می کنند و باعث می شوند احساس آرامش بیشتری داشته باشید. رنگ های پاستلی بنفش کم رنگ، سبز، صورتی، زرد و آبی کم رنگ، گزینه هایی مناسب برای رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری محسوب می شوند.

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال کدام است؟

زمانی که پسران به سن نوجوانی و جوانی می رسند، بیشتر به رنگ های تیره و پر رنگ علاقه دارند. معمولا در این سن، رنگ آبی کاربنی مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه محسوب می شود. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که اکثر پسران نوجوان دوست دارند رنگ وسایل اتاق شان، هم رنگ با تیم مورد علاقه شان باشد. به همین دلیل معمولا در این سن به رنگ آبی یا قرمز علاقه دارند.

از دیگر رنگ های مناسب برای اتاق خواب پسرانه، رنگ سفید است. سفید نه تنها رنگ اتاق خواب پسرانه لاکچری محسوب می شود، بلکه برای هر اتاقی می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. اگر رنگ اتاق خواب پسرانه خود را سفید انتخاب کرده اید، بهتر است وسایل آن را به رنگ مورد علاقه او که اغلب آبی یا قرمز است انتخاب کنید تا اتاق دچار یکنواختی نشود.

بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه بزرگسال کدام است؟

برای آشنایی بیشتر با روانشناسی رنگ ها و انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب کودک، می توانید مقاله رنگ اتاق کودک را مطالعه کنید.

رنگ قرمز از آنجایی که سرشار از انرژی است، می تواند برای اتاق خواب پسرانه مناسب باشد. البته اگر بخواهید کل اتاق را با تم رنگی قرمز دیزاین کنید می تواند ترسناک و وحشتناک باشد. به همین دلیل در صورتی که رنگ قرمز را برای دیزاین اتاق خواب فرزند خود انتخاب کرده اید، بهتر است دیوار ها را به رنگ سفید باقی بگذارید و وسایل اتاق را با رنگ قرمز تهیه کنید. البته اگر از ترکیب رنگ قرمز، سرمه ای و سفید برای اتاق فرزندتان استفاده کنید، جلوه زیبا تری خواهد داشت.

اکنون که با بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه آشنا شدید، ممکن است برای تان سوال باشد که چه ترکیب رنگ هایی برای دکوراسیون اتاق مناسب است و اینکه چه رنگ هایی با یکدیگر بهتر ترکیب می شوند. در ادامه به بهترین ترکیب رنگ اتاق خواب پسرانه اسپورت، لاکچری و زیبا خواهیم پرداخت.

֎ ترکیب رنگ زرد و خاکستری

ترکیب رنگ زرد و خاکستری

یکی از رایج ترین و محبوب ترین ترکیب رنگ اتاق خواب پسرانه ساده ، ترکیب رنگ زرد و خاکستری می باشد. از آنجایی که رنگ زرد جزء رنگ های گرم و ملایم محسوب می شود، ترکیب این رنگ در کنار خاکستری می تواند جلوه زیبایی داشته باشد. رنگ خاکستری یک رنگ خنثی و سرد است که ترکیب آن با زرد می تواند تعادل و زیبایی مناسبی را رقم بزند. البته شایان ذکر است که در این ترکیب شما می توانید رنگ آبی را نیز به عنوان رنگ سوم بیافزایید. با این کار، زیبایی و تاثیر پذیری ترکیب رنگ اتاق خواب پسران دو برابر می شود.

پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال خرید روتختی مناسب هستید به صفحه خرید روتختی مراجعه کنید.

֎ ترکیب رنگ بنفش، آبی و سفید

ترکیب رنگ بنفش، آبی و سفید

شاید تصور کنید رنگ بنفش به دلیل تونالیته تند و تیره ای که دارد برای اتاق پسرتان مناسب نباشد، در حالی که کاملا اشتباه فکر می کنید. رنگ بنفش چه به تنهایی و چه در ترکیب با رنگ های دیگر می تواند جلوه زیبایی برای اتاق داشه باشید. منتهی بهترین ترکیب مربوط به رنگ های بنفش، سفید و آبی است. این ترکیب، جدید ترین و پر طرفدار ترین رنگ ها برای اتاق خواب را در بر دارد.

در تصویر بالا مشاهده می کنید که چگونه این سه رنگ در کنار یکدیگر دکوراسیونی متفاوت را می سازند. برای ساخت این دکوراسیون بهتر است رنگ سرویس خواب و روتختی را آبی، رنگ پرده های اتاق ترکیبی از سفید و بنفش و رنگ سایر المان ها را آبی یا بنفش در نظر بگیرید. همچنین می توانید یکی از دیوار ها را کاغذ دیواری کرده و به رنگ آبی یا بنفش در آورید. سایر دیوار ها بهتر است به رنگ سفید بمانند.

֎ ترکیب رنگ نارنجی، سفید و طوسی

ترکیب رنگ نارنجی، سفید و طوسی

این ترکیب رنگی، بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه اسپرت یعنی نارنجی را در بر می گیرد. رنگ نارنجی بسیار جذاب و محرک بوده و از دسته رنگ های گرم محسوب می شود. این رنگ در ترکیب با رنگ های سرد و خنثی مانند سفید و طوسی می تواند فضایی زیبا و چشم نواز خلق کند. در این ترکیب رنگ شما قادر هستید که سرویس خواب یا روتختی را به رنگ نارنجی انتخاب کنید. همچنین بهتر است بالش ها نیز به رنگ نارنجی باشند.

اگر بتوانید دیوار پشت سرویس خواب را به رنگ طوسی در آورید و باقی دیوار ها به رنگ سفید باشند، بسیار جذاب خواهد شد. باقی وسایل را می توانید با ترکیبی زیبا از 3 رنگ اتاق خواب پسران لاکچری تهیه کنید.

֎ ترکیب رنگ سیاه و سفید

ترکیب رنگ سیاه و سفید

معمولا این ترکیب مناسب برای رنگ اتاق خواب پسران بزرگسال است. زیرا پسران بزرگسال به رنگ های تیره همانند مشکی و ترکیب آنها با رنگ سفید علاقه بیشتری دارند. این ترکیب رنگ فضایی جدی، رسمی و کلاسیک دارد. همچنین این ترکیب رنگ برای پسرانی که در بازه سنی نوجوانی و جوانی هستند نیز می تواند مناسب باشد.

֎ ترکیب رنگ آبی و سفید

ترکیب رنگ آبی و سفید

این ترکیب، محبوب ترین رنگ اتاق خواب پسرانه محسوب می شود، زیرا آبی و سفید رنگ هایی هستند که در لباس یا نماد بسیاری از تیم های ورزشی محبوب جهان دیده می شود. در واقع ترکیب رنگ آبی و سفید نه فقط برای اتاق، بلکه برای هر چیز دیگری می تواند یک ترکیب فوق العاده باشد. ترکیب رنگ آبی و سفید برای کسانی که روحیه فعال و ورزشی دارند انتخاب بسیار مناسبی است.

اگر فرزند شما چنین روحیه ای دارد، استفاده از این ترکیب جدای زیبایی منحصر بفردی که دارد، نوعی تعادل و هارمونی را داخل اتاق ایجاد می کند. اینگونه فرزند شما هم اتاق خوابی زیبا دارد و هم فضا و رنگ اتاق متناسب با روحیه او است.

برای دیدن بهترین ایده ها برای دیزاین اتاق کودک می توانید مقاله دیزاین اتاق کودک را مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی  کامل بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه پرداختیم. رنگ ها و ترکیب رنگ های زیبا و گوناگونی وجود دارند که شما متناسب با سلیقه فرزند تان می توانید آنها را داخل اتاق بکار ببرید. ما سعی کردیم تا بهترین ترکیب رنگ اتاق خواب لاکچری و در عین حال ساده را در این مقاله به شما معرفی کنیم. در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با کارشناسان مجموعه تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *