مقالات

جدیدترین مدل حوله عروس و داماد

مدل حوله عروس

پس از مراسم عقد، هر دو خانواده عروس و داماد باید برای همدیگر یک سری خرید انجام دهند. یکی از خریدهای مربوط به عروسی، خرید حوله است. اغلب خانواده‌ها حوله را به صورت ست خریداری می‌کنند. خرید حوله یکی از خریدهای مهم جهیزیه به شمار می‌رود. حوله با تمام قسمت‌های پوست بدن تماس مستقیم دارد. به همین علت باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا برای شما حساسیت و یا دیگر عوارض پوستی ایجاد نکند. همچنین حوله نباید دچار آبرفت، پرز دهی، رنگ دهی و کمرنگ شدن رنگ حوله، باز شدن تار و پود از هم و زخمت شدن (یعنی این که پس از چند بار استفاده، لطافت خود را از دست بدهد و زبر شود) بشود. مدل حوله عروس، موضوع اصلی این مقاله است. برای حوله عروس و داماد انواع مدل وجود دارد که در این مقاله هر یک را معرفی می‌کنیم. بیشتر مواقع وقتی می‌خواهند جهیزیه عروس را بچینند، همه وسایل خانه وی را تزیین می‌نمایند و بسیار زیبا و با سلیقه به آنها دیزاین می‌دهند. در مورد تزیین کردن حوله نیز صحبت خواهیم کرد. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به شما راجع به این موضوعات اطلاعات ارائه دهیم.

حوله ست برای عروس و داماد بهتر است یا حوله تک و جداگانه؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، حوله یکی از وسیله‌هایی است که اغلب آن را برای عروس و داماد به صورت ست خریداری می‌کنند. البته این روش که به صورت تک و جداگانه خریداری شود نیز بسیار رایج است. تنوع حوله عروس و داماد بالا است و شما با توجه به سلیقه خود و سبک جهیزیه‌ای که دارید می‌توانید انتخابی مناسب داشته باشید. ست حوله مناسب برای جهیزیه شامل انواع زیر است:

  • ست 8 تکه حوله عروس و داماد، کاملترین ست حوله است که شامل 2 عدد حوله تن پوش زنانه و مردانه، 2 عدد حوله استخری، 2 عدد حوله دست و صورت و 2 جفت دمپایی حمام خواهد بود. شما با خرید این سرویس نیازی به خرید حوله جداگانه نخواهید داشت. به طور مثال حوله استخری برای مواردی مانند استخر، دریا، مسافرت و حتی به عنوان تن پوش کاربرد دارد.
ست 8 تکه مدل حوله عروس و داماد
  • ست 6 تکه، 2 تکه از کاملترین سرویس کمتر است. اغلب دمپایی حمام کاربرد زیادی ندارد. همچنین حوله دست و صورت اجباری نیست که با حوله تن پوش ست باشد. به همین دلیل سرویس حوله 6 تکه شامل 2 عدد حوله تن پوش زنانه و مردانه، 4 عدد حوله با سایزهای مختلف و یا 2 عدد حوله به همراه 2 جفت دمپایی حمام است.
ست 6 تکه مدل حوله عروس و داماد

برای آشنایی با انواع بالش مقاله ” انواع بالش ” را بخوانید.

  • ست 4 تکه نیز مانند ست 6 تکه، ممکن است که دمپایی و یا برخی سایزهای مختلف حوله را فاکتور گرفته باشد. پس ست 4 تکه شامل 2 عدد حوله تن پوش زنانه و مردانه، 2 عدد حوله در 2 سایز و یا 2 جفت دمپایی حمام خواهد بود.
ست 4 تکه مدل حوله عروس و داماد
  • ست 2 تکه حوله جهیزیه کوچکترین سرویس حوله است که تنها شامل 2 عدد حوله تن پوش زنانه و مردانه می‌باشد. شما باید برای مصارف دیگر به صورت جداگانه از هر جنس یا رنگی که دوست دارید برای خودتان حوله استخری یا دست و صورت تهیه نمایید.
ست 2 تکه مدل حوله عروس و داماد

این ست‌های گفته شده در بازار به وفور یافت می‌شوند. اما ممکن است شما به هر دلیلی بخواهید که مدل حوله عروس خود را به صورت جداگانه انتخاب کنید و حوله داماد را نیز جداگانه بخرید. به طور مثال برخی از حوله‌های عروس دارای گلدوزی هستند و ظاهری بسیار زیبا و شیک برای عروس دارند. حتی ممکن است که عروس یا داماد به برخی از الیاف‌های حوله حساسیت داشته باشند و مجبور باشند از جنس مخصوصی استفاده کنند. همچنین حوله‌های ست مدل‌های محدودی دارند و شاید شما از آن مدل‌ها استقبال نکنید. هیج اجباری نیست که حتما حوله ست خریداری کنید. پس شما به راحتی می‌توانید حوله‌های خود را جداگانه تهیه کنید اما بهتر است که به ست کردن مدل حوله تن پوش عروس و داماد بپردازید. به طور مثال رنگ آنها را با هم ست نمایید.

تزیین کردن مدل حوله عروس

برای آشنایی با بهترین برند حوله های تن پوش مقاله ” بهترین مارک حوله تن پوش ترک ” را بخوانید.

تزیین کردن حوله جهیزیه

شما می‌توانید با سلیقه خود، مدل حوله عروس را انتخاب کرده و به آن دیزاین دهید. به طور مثال از حوله‌های طرحدار و یا گلدوزی شده خریداری کنید. یا این که می‌توانید برای تزیین کردن حوله‌ها، آنها را به شکل گل یا پاپیون درست کنید. حوله تن پوش اغلب آویزان می‌شوند و می‌توانید حوله‌های استخری و دست و صورت را تزیین نمایید. برای این که فضای حمام شما زیباتر به نظر برسد، می‌توانید رنگ اجزای حمام مانند دمپایی حمام، لیف، سطل زباله، لگن و … را با حوله خود ست کنید و حوله را روی رخت آویز درون حمام به صورت زیبا قرار دهید. البته دقت کنید که در هنگام خرید حوله تنها رنگ و طرح آن مطرح نیست؛ باید به جنس آن نیز توجه داشته باشید تا کیفیت آن در مدت کم، پایین نیاید. الیاف‌هایی مانند پنبه و بامبو بهترین الیاف برای حوله هستند که حساسیت ایجاد نمی‌کنند، دچار آبرفت نمی‌شوند، خشک شدن آنها ساده است، نرم و لطیف اند و در استفاده‌های زیاد لطافت خود را از دست نمی‌دهند.

تزیین کردن مدل حوله عروس

نکات مهم در هنگام انتخاب مدل حوله تن پوش عروس و داماد

شاید خرید حوله سخت به نظر نرسد. اما در هنگام خرید و انتخاب آن، باید به یک سری نکات توجه داشته باشید. این نکات عبارت اند از:

  • اولین نکته‌ای که ممکن است به آن دقت نکنید سایز حوله است. سایز حوله بنا بر قد شما انتخاب خواهد شد. اگر حوله برای شما کوچک باشد، قد آن کوتاه خواهد بود و ممکن است آستین‌های آن شما را اذیت نماید. اگر هم بزرگ باشد، جلوی پای شما خواهد آمد و آستین حوله بلندتر از دستان شما خواهد بود. در هنگام انتخاب مدل حوله عروس حتما به سایز آن توجه نمایید.
  • حوله‌ها اغلب در بسته بندی هستند. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید حوله را باز کنید و آن را از نظر سایز، کیفیت پارچه، میزان ضخامت، جنس آن و رنگ حوله مورد بررسی قرار دهید.
  • برخی از ست‌های حوله‌ای که در بازار وجود دارند، از یک سایز هستند. یعنی حوله زنانه و مردانه یک اندازه هستند. اگر اختلاف قدی زیادی بین عروس و داماد است این نکته را حتما مورد بررسی قرار دهید.
  • بهتر است حوله را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. برخی از فروشگاه‌ها هستند که ممکن است برندهای نامعتبر و غیر مشهور بیاورند. این حوله‌ها ممکن است برش خوبی نداشته باشند و وقتی می‌خواهید از آن استفاده نمایید باعث اذیت و آزار شما بشوند. یا این که کلاه حوله شما خیلی کوچک باشد و نتواند سر و موهایتان را بپوشاند. حتما به این نکته توجه داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مدل حوله عروس پرداخته شده است. مدل حوله عروس دارای انواع طرح و سایز متنوع است که با توجه به سلیقه و نیاز خود، می‌توانید بهترین خرید را داشته باشید. اگر دوست دارید که تمام وسایل جهیزیه شما ست باشد، بهتر است مدل حوله تن پوش عروس و داماد خود را به صورت ست تهیه نمایید. در مورد تعداد تکه‌های هر ست حوله نیز صحبت کردیم. شما با توجه به نیاز خود هر سرویسی که مناسبتان است را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *