مقالات

ایده های جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال

امروزه توجه به دیزاین و دکوراسیون اهمیت زیادی پیدا کرده است. یکی از مهمترین قسمت‌های هر خانه، اتاق خواب آن است. اتاق خواب مکانی است که شما در آن به استراحت خواهید پرداخت. پس باید دکوراسیونی خوب و زیبا داشته باشد تا از آن نهایت لذت را ببرید. همچنین فضای آن آرامش بخش باشد تا بتوانید خواب خوب و باکیفیتی را تجربه نمایید. اتاق خواب باید از نظر سر و صدا، گرما و سرما، نور و دیزاین مطلوب باشد. به طور مثال باید برای اتاق خواب از رنگ‌های مناسب، آرامش بخش، روشن و ملیح، انرژی بخش و شاد استفاده نمایید. برای این که دکوراسیونی زیبا داشته باشید، در انتخاب رنگ آن باید توجه نمایید که در قسمت‌های پایین‌تر نکات مهمی در مورد انتخاب رنگ به شما گوشزد خواهیم کرد. معمولا دخترها به دیزاین و دکوراسیون اتاق بیشتر اهمیت می‌دهند. چیدمان و ترکیب رنگی که دختران دوست دارند برای اتاق خود اعمال کنند با دقت بیشتری انتخاب خواهد شد. دخترهای کم سن و سال وسایل کمتر و محدودتری نسبت به دختران بزرگتر دارند. ما در این مقاله می‌خواهیم راجع به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال صحبت کنیم.

اهمیت دکوراسیون در اتاق خواب دخترانه بزرگسال

در دنیای امروز دکوراسیون خانه، مخصوصا اتاق خواب از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. دکوراسیون داخلی و چیدمان درست وسایل از ملزومات اتاق خواب است که دختران بیشتر به این موضوع اهمیت می‌دهند. برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال بهتر است به نکاتی که در قسمت‌های بعدی به شما ارائه می‌دهیم توجه نمایید. اگر دکوراسیون و دیزاین اتاق خواب مناسب نباشد و یا مطابق سلیقه شما چیده نشده باشد، از آن حس خوب دریافت نخواهید کرد. وقتی نتوانید در اتاق خود احساس راحتی داشته باشید، نمی‌توانید کارهای شخصی خود را به درستی به انجام برسانید که این موضوع، در دراز مدت باعث کلافه شدن شما خواهد شد. در کل برای این که ارتباط خوبی با فضای اتاق خود داشته باشید، بهتر است که چیدمان و انتخاب وسایل با سلیقه خودتان مطابقت داشته باشد. در قسمت بعدی مقاله قصد داریم بیشتر راجع به این موضوع حرف بزنیم. پس در ادامه همراه مقاله باشید.

چیدمان اتاق خواب برای دختران بزرگسال

اتاق خواب دختران بزرگسال، مکانی امن برای آنها خواهد بود. آنها در اتاق خواب خود به مطالعه، درس خواندن، استراحت کردن، خوابیدن، انجام کارهای هنری، رسیدگی به امور روز مره، انجام کارهای شخصی و حتی کاری خواهند پرداخت. پس باید محیطی آرام، انرژی بخش و جذاب داشته باشد. حال برای این که بتوانید برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال بهتر تصمیم بگیرید، در پایین شما را بهتر راهنمایی خواهیم کرد. می‌خواهیم وسایل مورد نیاز برای اتاق خواب دختر را معرفی کرده و بگوییم هر یک بهتر است در کجای اتاق شما قرار بگیرد تا دکوراسیونی زیبا داشته باشید.

اگر اتاق خواب شما کوچک است مقاله ” دکوراسیون اتاق خواب 6 متری ” به شما کمک خواهد کرد تا دکوراسیون جذابی داشته باشید.

وسایل اتاق خواب دخترانه بزرگسال و مکان مناسب آنها

قبل از آن که بگوییم یک دختر برای راحتی خود چه وسایلی باید داشته باشد، لازم است راجع به رنگ دیوارهای اتاق برای شما صحبت کنیم. اغلب دخترها به رنگ‌های شاد و دخترانه مانند صورتی، یاسی، سفید، بنفش، گل بهی، ارغوانی، زرد و نارنجی علاقه دارند. اگر دختری جوان هستید و به هر یک از رنگ‌های گفته شده علاقه دارید، آن را برای دیوارهای اتاق خود اعمال کنید و این فکر را نداشته باشید که رنگ‌های بچگانه هستند.

می‌توانید برای اتاق خود از ترکیب دو یا چند رنگ استفاده نمایید. این ایده باعث می‌شود فضای اتاقتان شادتر باشد و دیزاینی زیباتر و رنگی‌تر داشته باشید. وقتی که از چند رنگ متناسب برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال استفاده کنید، قطعا نتیجه بهتری خواهید داشت.

استفاده از کاغذ دیواری نیز ایده‌ای بسیار ناب است. کاغذ دیواری با انواع طرح، رنگ و مدل در بازار وجود دارد. شما بنا بر سلیقه‌ای که دارید و تمی که برای اتاق خواب خود در نظر گرفته اید طرحی زیبا برای دیوارهای اتاقتان انتخاب نمایید. این ایده اتاق خواب را بسیار شکیل و شیک جلوه خواهد داد.

رنگ کردن سقف چندی است که رواج پیدا کرده است. می‌توانید برای داشتن دیزاینی بدون نقص، سقف اتاق خود را نیز طبق رنگ‌های استفاده شده برای دیوار و بقیه‌ی فاکتورهای اتاق خواب، رنگ کنید. بدین صورت دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال شما بسیار چشم نواز و دلنشین خواهد شد. حال بهتر است به موضوع وسایل مورد نیاز برای دختران بپردازیم.

تخت خواب

قطعا یکی از مهمترین وسایل برای هر اتاق خوابی، تخت خواب است. با تخت خواب مناسب شما می‌توانید خواب راحت و مناسبی داشته باشید. تخت خواب به علت ابعاد نسبتا بزرگی که دارد، باید در جایی از اتاق قرار بگیرد که در بدو ورود به چشم بخورد. اغلب تخت خواب روبروی درب اتاق قرار می‌گیرد. یک جای مناسب دیگر برای تخت خواب، کنار دیوار اصلی اتاق است. به این صورت که تاج تخت به دیوار اصلی چسبانده شود. به این صورت زیبایی بسیاری برای اتاق شما دارد.

کالای خواب

برای این که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال شما شکیل به نظر برسد، باید کالای خوابی با طرح و رنگ شیک انتخاب کنید. کالای خواب و مخصوصا روتختی تاثیر بسیار زیادی در دیزاین اتاق خواب خواهد داشت. روتختی انواع و اقسام مدل، طرح و رنگ را شامل می‌شود که در بازار به وفور یافت می‌شوند. بهتر است شما با توجه به تم انتخابی برای اتاق خود، روتختی مناسب و باکلاس تهیه نمایید. پس برای این که دکورایسونی زیبا داشته باشید بهتر است از روتختی شیک و جذاب استفاده نمایید.

فرش

از دیگر فاکتورهای مهم برای اتاق خواب می‌توان به کفپوش اشاره نمود. موکت، فرش، قالیچه و یا گلیم همگی برای کف اتاق خواب مناسب اند. البته برخی هستند که دوست دارند کف اتاقشان تنها سرامیک و یا پارکت باشد و علاقه‌ای به فرش ندارند. برای چنین افرادی استفاده از پادری پیشنهاد می‌شود. اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی داشته باشید، از قالی یا فرش‌هایی با رنگ قرمز لاکی، طرح‌های اصیل مانند بته جقه، حیوانات، درخت سرو و …  استفاده نمایید.

مدل های جدید روتختی را در مقاله ” مدل روتختی جدید ” ببینید.

پرده

اگر اتاق خواب شما پنجره داشته باشد، پرده یکی از واجبات اتاق شما خواهد بود. اتاق بدون پرده وجهه زیبایی نخواهد داشت. پرده هم جنبه زینتی برای اتاق دارد و هم باعث می‌شود که در شب، فضای بیرون مانند خانه‌های اطراف، به اتاق شما دید نداشته باشند. برای اجرا کردن بهترین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال باید از پرده شیک و شکیل استفاده نمایید. پرده‌هایی با طرح ساده و برش یا دوخت زیبا، انتخابی بسیار مناسب برای شما هستند. اگر ابعاد اتاقتان کوچک است، می‌توانید از پرده‌های بلند و رنگ روشن استفاده کنید. با این کار فضا دلبازتر به نظر خواهد رسید.

لوستر و روشنایی

اتاق شما حتی با وجود پنجره، نیاز به روشنایی دارد. روشنایی‌هایی از قبیل لوستر، انواع مهتابی و لامپ‌های LED برای اتاق خواب مناسب اند. حال اگر جرو دخترهای خوش ذوق هستید، می‌توانید لوسترهایی شیک و خاص انتخاب نمایید. برای انتخاب مدل لوستر بهتر است که به ابعاد اتاق خود توجه داشته باشید. اگر اتاق خواب شما زیاد بزرگ نیست، لوسترهایی که تعداد شاخه‌های زیادی دارند و لامپ زیادی می‌خواهند برای اتاقتان مناسب نیستند و بهتر است از لوسترهایی کوچکتر استفاده نمایید.

کمد لباس

دخترها علاقه زیادی به لباس دارند. به همین علت لباس‌های زیادی داشته و نیاز به کمد لباس حس می‌شود. برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال، می‌توانید از انواع کمد لباس مدرن و شیک استفاده نمایید. کمد لباس شما بهتر است هم برای لباس‌های خانگی و راحتی و هم برای لباس‌های مجلسی جا داشته باشد. یعنی قسمتی از آن برای لباس‌های راحتی شما مناسب باشد و قسمتی دیگر آویز لباس داشته باشد تا بتوانید لباس‌های مجلسی خود را به کمک چوب لباسی به آن آویزان نمایید. حتی می‌توانید کمدی جادار تهیه کنید که بتوانید کیف و کفش‌های خود را نیز درون آن قرار دهید.

اگر ترکیب رنگ مناسب برای اتاق خواب را نمیدانید مقاله ” ترکیب رنگ برای اتاق خواب ” به شما کمک خواهد کرد.

کشوی دراور

بیشتر مواقع در اتاق خواب کمد دیواری وجود دارد. اگر اتاق شما نیز کمد دیواری دارد یک پیشنهاد خیلی خوب برایتان داریم. می‌توانید کمد دیواری خود را طبقه بندی نمایید. به این صورت که قسمتی از آن را به لباس‌های مجلسی خود اختصاص دهید و برای لباس‌های خانگی از کشوی دراور استفاده نمایید. در کل کشو برای قرار دادن انواع لباس بسیار کاربردی است. برای روی دراور نیز می‌توانید از انواع دکوری استفاده نمایید تا از سادگی و خالی بودن خارج شود. می‌توانید قسمتی از کمد دیواری را نیز برای کیف، کفش و دیگر وسایل خود اختصاص دهید. کشوی دراور و یا کمد لباس بهتر است در جایی از اتاق قرار بگیرد که در دسترس باشد و برای رفت و آمد مزاحمت ایجاد نکند.

میز تحریر

اگر اهل مطالعه هستید، فردی دانشجو بوده و درس می‌خوانید، شغل شما نیاز به تحقیق و یا استفاده از انواع کامپیوتر را دارد داشتن میز تحریر برای شما الزامی است. شما می‌توانید به راحتی روی صندلی مخصوص و پشت میز تحریر خود بنشینید و به انجام مطالعه و دیگر کارهای خود بپردازید. میز تحریر بهتر است در جایی قرار بگیرد که نور خوب و مناسبی داشته باشد. با این کار می‌توانید با نور کافی به انجام کارهای خود بپردازید. البته بهتر است برای میز تحریر خود چراغ مطالعه نیز تهیه کنید. چراغ مطالعه علاوه بر کاربردی که دارد، یکی از وسایل زینتی است که باعث شیک شدن میز شما خواهد شد.

کتابخانه

وجود کتابخانه حتی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ساده نیز حس می‌شود. ربطی ندارد که اتاق شما دیزاینی ساده داشته باشد و یا شلوغ. وجود کتابخانه برای اتاق بسیار خوب است. انواع کتابخانه‌های مدرن و امروزی و یا ساده و مینیمال بنا بر سلیقه شما می‌توانند برای اتاق خوابتام مناسب باشند. کتابخانه نیز علاوه بر کاربردی که دارد، زیبایی جالبی برای فضای اتاق شما خواهد داشت. شما می‌توانید انواع دکوری و اکسسوری را در کتابخانه خود قرار دهید و زیبایی آن را تا حد زیادی افزایش دهید. کتابخانه بهتر است در کنار میز تحریر قرار بگیرد. در برخی از مدل‌ها نیز کتابخانه بالای میز تحریر تعبیه می‌شود.

تخت خواب را کجای اتاق بگذاریم ؟ ” سوالی است که میتوانید پاسخ آن را در مقاله دیگر ما مطالعه کنید.

میز آرایش

به جذاب‌ترین قسمت دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال رسیدیم. قطعا میز آرایش یکی از بهترین و مهمترین اجزای اتاق خواب دختران است. همه دختران به لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع لاک، عطر و ادکلن علاقه وافری داشته و دوست دارند آنها را به زیبایی تمام بر روی میزی بچینند تا در صورت لزوم از آنها استفاده نمایند. داشتن میز آرایش این امکان را به شما می‌دهد که همه لوازم آرایش خود را روی آن بچینید. همچنین میز آرایش دارای آینه و صندلی هم می‌باشد که باعث می‌شود شما راحت‌تر به آرایش کردن خود بپردازید. از طرف دیگر اغلب میزهای آرایش دارای کشو هستند که این کشوها نیز کاربردهای زیادی دارند. این وسیله نیز بهتر است در جای مناسبی از اتاق خواب قرار بگیرد تا نور مناسبی داشته باشد، آفتاب به طور مستقیم به لوازم آرایش شما نتابد و در نقطه کور اتاق نباشد.

آینه قدی

همه دخترها دوست دارند که حسابی به خود برسند و زیبایی خود را افزایش دهند. به طور مثال پس از این که لباسی بر تن می‌کنند، دوست دارند جلوی آینه رفته تا خود را برانداز کنند. پس آینه قدی برای اتاق دختر جوان لازم است. اگر می‌خواهید که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ساده برای خود درست کنید، از آینه‌های قدی با قاب ساده استفاده کنید. بهتر است برای داشتن دیزاین هماهنگ، سرویس چوب شما همگی با هم ست باشند. سرویس چوب شامل تخت، پاتختی، میز آرایش و آینه قدی خواهد بود. آینه می‌تواند کنار درب ورودی و یا کنار میز آرایش قرار بگیرد. دقت کنید که بالای آینه باید نور مناسبی باشد. البته اگر اتاق کوچکی دارید و همچنین آینه‌ی روی میز آرایش شما ابعاد خوبی دارد، شاید نیاز به آینه قدی خیلی حس شود.

مبل راحتی

اگر اتاق خواب شما ابعاد بزرگی دارد، می‌توانید مبل راحتی و یا انواع صندلی برای آن تهیه نمایید. مبل برای زمانی که دوستان شما به دیدارتان می‌آیند بسیار کاربردی است. می‌توانید با دوستان خود روی مبل نشسته و وقت خود را با هم بگذرانید. تعداد مبل نیز به سلیقه شما و البته، ابعاد اتاقتان بستگی دارد. این المان برای اتاق خواب کاملا اختیاری است. مبل راحتی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال شما را حسابی شیک می‌نماید.

شلف

شلف یا قفسه برای نظم دادن به تمام وسایل اتاق خواب بسیار کاربردی و پرطرفدار است. به طور مثال شلف‌های دیواری امروزه طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است. این شلف‌ها برای کتاب، انواع دکوری، مجسمه، اکسسوری، گلدان‌های کوچک و هر چیز دیگری مناسب هستند. شما می‌توانید شلف دیواری را به دیواری که خالی بوده و استفاده‌ای ندارد نصب نمایید. به این صورت دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال شما بسیار مرتب و با انضباط جلوه خواهد کرد.

گلدان‌های طبیعی

اگر دوست دارید دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی داشته باشید، می‌توانید از انواع گلدان‌های طبیعی برای اتاق خواب خود استفاده نمایید. در کل، گل‌های طبیعی فضای اتاق شما را با طراوت، سرزنده و بشاش خواهد کرد. در زمانهای قدیم، در همه‌ی خانه‌ها انواع گلدان‌های بزرگ و کوچک وجود داشت که حس شادابی را به همه منتقل می‌کرد. شما با استفاده از انواع گلدان‌های طبیعی، فضای اتاقتان را اصیل خواهید کرد. گلدان طبیعی باید در جایی باشد تا نور خورشید را دریافت نماید. در این صورت به خوبی رشد کرده و برای شما حس شادابی به همراه خواهد داشت.

یکی از مشکلات این روزهای خانواده ها با آن روبرو هستند چیدمان اتاق خواب مشترک فرزندان است. در مقاله ” دکوراسیون اتاق خواب مشترک ” با جدیدترین ایده ها آشنا شوید.

انواع دکوری

المان دیگری که در اتاق خواب دختران بسیار اهمیت دارد، دکوری است. دخترها به استفاده از اکسسوری و دکوری اهمیت زیادی می‌دهند. دکوری‌هایی از قبیل قاب عکس، انواع دیوارکوب سفالی، بوم نقاشی، تابلوهای چند تکه و پوسترهای جذاب در بین دخترها طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین اکسسوری‌هایی مانند مجسمه‌های بزرگ و کوچک، انواع عروسک، آباژور، چوب رختی فانتزی و دکوری‌های رومیزی برای اتاق دخترانه محبوبیت فراوانی دارد. البته بهتر است برای اتاق خود در استفاده از دکوری و اکسسوری زیاده روی نکنید. زیرا با این کار ممکن است اتاقتان شلخته و نامرتب به نظر برسد. استفاده از اکسسوری و دکوری دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال شما را تا حد زیادی شکیل‌تر خواهد کرد.

نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال

  • اگر ابعاد اتاق خواب شما کوچک است، بهتر است از رنگ‌های روشن و ملیح و همچنین طرح‌های ساده و خلوت استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود اتاق دلبازتر جلوه کند.
  • اگر در اتاق خوابتان به انجام کارهای شغلی خود خواهید پرداخت، بهتر است در کنار رنگ‌های آرامش بخش، از رنگ‌های انرژی بخش نیز استفاده کنید تا بتوانید به کارهای خود رسیدگی نمایید.
  • دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ساده به این معنا نیست که از وسایل کم استفاده کنید؛ بلکه به این معنا است که از طرح‌های ساده و خلوت بهره ببرید.
  • میزان نور اتاق خواب اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر نور اتاق خوب نباشد فضا دلگیر و کسالت بار به نظر خواهد رسید.
  • برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ایرانی کافی است برخی وسایل خود را به طرح‌های بته جقه، ترمه، نقش حیوانات و جانوران، پرنده مانند طاووس، دار و درخت، طبیعت و طرح‌های اصیل ایرانی انتخاب نمایید.
  • استفاده از المان‌های چوبی برای تخت، میز آرایش، آینه قدی، قاب عکس و … فضای اتاق خواب شما را تا حد زیادی باطراوت و انرژی بخش خواهد کرد.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال صحبت کردیم و به شما اطلاعات ارائه دادیم. اگر دختری جوان هستید و برای دیزاین دادن به اتاق خواب خود نیاز به کمک دارید، این مقاله به داد شما خواهد رسید. اگر ابعاد اتاقتان بزرگ است بدون شک دغدغه کمتری خواهید داشت. اما اگر ابعاد اتاق خواب شما کوچک است، وسایلی که در بالا برایتان نام بردیم را بنا بر سلیقه، ذوق و نیازهایتان تهیه نمایید. بهتر است اتاق خواب خود را زیادی شلوغ نکنید. زیرا ممکن است باعث شلخته به نظر رسیدن اتاق شود و نتوانید در آن احساس راحتی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *