مقالات

ویژگی های بهترین تشک برای کمر درد

بهترین تشک برای کمر درد

داشتن خوابی راحت یکی از اهداف همه است. خواب یکی از اصلی‌ترین نیازهای بدن انسان است. اگر شما خواب خوب و باکیفیت نداشته باشید، نمی‌توانید در طول روز انرژی لازم برای انجام کارهای شخصی خود را داشته باشید. خواب شما باید علاوه بر باکیفیت بودن، کافی نیز باشد. کسانی که دچار کم خوابی هستند مشکلات بسیار زیادی در دراز مدت برایشان ایجاد خواهد شد. تقریبا هر انسان به روزی 8 ساعت خواب نیاز دارد تا سلامتی خود را حفظ نماید. یکی از مهمترین فاکتورهایی که در داشتن خواب خوب و کافی تاثیر دارد، تشک است. اگر تشک شما به هر دلیلی راحت نباشید، شما خواب خوبی را تجربه نخواهید کرد. امروزه انواع متنوعی از تشک در بازار وجود دارد. در این بین به طور تقریبی تشک‌های طبی بیشترین طرفدار را دارند. زیرا اغلب فکر می‌کنند که تشک طبی برای انواع مریضی‌ها مانند کمر درد، پا درد، زانو درد، گردن درد و دست درد مناسب است. برخی نیز بر این باور هستند که تنها تشک‌های سفت که حالت انعطاف کمتری دارند برای دردهای مفصلی مناسب اند. اما لازم است به شما بگوییم که ممکن است اینطور نباشد. اگر کمر درد دارید و به دنبال بهترین تشک برای کمر درد هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. زیرا قصد داریم درباره این موضوع برایتان صحبت کرده و شما را راهنمایی نماییم.

تشک مناسب برای بهبود درد کمر

امروزه بیشتر خانم‌ها با درد کمر مواجه هستند. ممکن است این درد ناشی از زایمان، بزرگ کردن بچه، کار زیاد، شست و شوی افراطی خانه، ایستادن زیاد، اشتباه نشستن و … باشد. اگر به دنبال بهترین تشک برای کمر درد هستید، ما می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم. پزشکان این اعتقاد را دارند که فقط یک نوع خاص از تشک نیست که برای کمر درد مناسب است. تشک‌هایی که برای کمر درد، دیسک کمر، سیاتیک و گودی کمر مناسب هستند باید یک سری ویژگی داشته باشند که آنها را در قسمت‌های بعدی برایتان شرح خواهیم داد. در کل تشک‌هایی که برای مشکلات کمر پیشنهاد می‌شوند باید از ستون فقرات شما محافظت نمایند. یعنی آن را در راستای مناسب و حالت استاندارد نگه دارند. زیرا بدن در هنگامی که شما می‌خوابید باید استراحت کند و در حالت ریلکس و مناسبی قرار بگیرد. اگر عضلات، رباط‌ها و دیسک‌های کمرتان در حالت درست نباشند، نمی‌تواند ریلکس کنند و این مورد، کمر درد شما را سبب خواهد شد. حال در قسمت بعدی مفصل‌تر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های بهترین نوع تشک برای کمردرد

ویژگی‌های بهترین نوع تشک برای کمردرد

در واقع بهترین تشک برای کمر درد، تشکی است که وقتی شما روی آن می‌خوابید احساس راحتی داشته باشید، بدن شما در حالتی استاندارد قرار بگیرد، از ستون فقرات شما به طور مناسبی محافظت کند و دیسک‌های کمر شما فشاری را متحمل نشود. محافظت از ستون فقرات به این معنا است که قوس و انحناهای بدن شما را به خوبی تراز نماید. وقتی که زمان استراحت فرا برسد، شما به تخت خواب خود خواهید رفت که روی آن بخوابید. وقتی که شما خوابتان برد، بدن به حالت استراحت رفته و تک تک اندام‌ها، مفاصل، عضلات و اعضای بدن می‌خواهند که استراحت کنند. ستون فقرات و دیسک‌ها نیز در طول شب باید استراحت کنند و اصطلاحا ترمیم شوند. پس تشک انتخابی شما باید مناسب باشد تا این شرایط را برای ستون فقرات فراهم نماید. حال اگر می‌خواهید بهترین تشک طبی برای کمردرد تهیه کنید، باید یک سری نکات را در ذهن خود داشته باشید تا بتوانید انتخاب بهتری را تجربه نمایید.

با ویژگی های تشک های طبی در مقاله ” بهترین تشک طبی ” آشنا شوید.

نکات مهم در انتخاب بهترین تشک برای کمر درد

برای این که بتوانید بهترین نوع تشک برای کمر درد را انتخاب نمایید، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید.

  • همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم، از نظر پزشکان تنها یک نوع خاص از تشک نیست که برای کمر درد مناسب است. در انتخاب بهترین نوع تشک برای کمر دردمی‌توانید سلیقه شخصی خود را نیز دخیل کنید. بهترین تشک برای شما تشکی است که روی آن احساس راحتی داشته باشید و وقتی از خواب برخاستید، اثری از کمر درد نداشته باشید.
  • تشک تخت خواب نیز مانند هر چیز دیگری، مدت زمان مشخصی عمر خواهد کرد. تشک‌هایی که خیلی سال است آن را دارید، ممکن است تغیر حالت داده باشند و کیفیت خود را از دست داده باشند. پس برای کمر شما مضر خواهند بود . ممکن است به آن آسیب وارد کنند. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر کمر درد دارید و بیش از 10 سال است که خوشخواب خود را تعویض ننموده اید، به فکر خرید بهترین تشک برای کمر درد خودتان باشید.
  • گفتیم که تشک مناسب درد کمر، تشکی است که به خوبی از ستون فقرات شما محافظت نماید. یک تشک طبی خوب باید انحناهای بدن شما در راحت‌ترین حالت ممکن نگه دارد تا شما بتوانید به خوبی استراحت کنید. پس بهترین تشک طبی برای کمردرد تشکی است که به خوبی از کمر شما حفاظت کند.
  • شما تشکی تهیه می‌کنید که با خوابیدن روی آن، احساس راحتی داشته باشید و خواب باکیفیتی را تجربه کنید. پس یکی از مهمترین فاکتورهایی که در خرید بهترین نوع تشک برای کمردرد اهمیت دارد، این است که باید شما با آن راحت باشید. یعنی باید بین راحت بودن تشک، حفاظت درست از کمر و ستون فقرات، طول عمر آن و سلیقه شخصی شما تعادل برقرار باشد.
انواع تشک مناسب برای کمر درد

انواع تشک مناسب برای کمر درد

تقریبا می‌توان گفت که بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد ممکن است برای هر کسی متفاوت باشد. تشک خوشخواب باید نرمی یا سفتی متعادلی داشته باشد. یعنی نه به قدری سفت باشد که گودی کمر را پر نکند و به کتف شما فشار بیاورد، و نه خیلی نرم باشد که قسمت‌هایی از بدن شما مانند لگن و بازو زیادی در تشک فرو برود. برای بهبود کمر درد باید ویژگی‌هایی که در بالا برایتان نام بردیم در تشک شما باشد. اما ممکن است از نظر شما بهترین تشک طبی برای کمردرد با شخص دیگری متفاوت باشد. حال در پایین می‌خواهیم ببینیم که تشک‌هایی که برای کمر درد مناسب اند از چه متریالی استفاده می‌کنند.

” تميز كردن تشك تخت خواب ” را در مقاله دیگر آموزش ببینید.

تشک مموری فوم حافظه دار

مموری فوم حافظه دار یکی از بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد به حساب می‌آید. چرا که باعث می‌شود وزن بدن شما به طور کاملا مساوی روی سطح تشک پخش شود. این موضوع باعث می‌شود که ستون فقرات کمر در حالتی بسیار خوب و راحت قرار بگیرد و درد کمر را بهبود ببخشد. حالت انعطاف پذیری مموری فوم به صورتی است که وقتی روی آن دراز بکشید، فرم و حالت بدن شما به خود می‌گیرد و وقتی از روی آن برمیخیزید نیز به سرعت به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. همین دلیل منعطف بودن مموری فوم، به خوبی شکل قوس و انحناهای بدن شما را می‌گیرد و نمی‌گذارد فشاری به کمر شما وارد شود.

تشک پنبه‌ای بهترین نوع تشک برای کمر درد

تشک پنبه‌ای

پنبه الیافی طبیعی بوده که ویژگی‌های بسیار زیادی دارد. از جمله: سفتی آن بسیار متعادل است، ضد حساسیت می‌باشد، لطافت خوبی دارد، امکان رشد میکروب در آن خیلی کم است، تبادل گرمایی آن مناسب است و قابل ترمیم است. در گذشته تشک پنبه‌ای را به عنوان بهترین تشک برای کمر درد می‌شناختند و برای این منظور بسیار پیشنهاد می‌شد. چرا که سفتی آن بسیار مناسب است که برای مشکلات دیسک کمر عالی است. پنبه به خاطر قابلیت ترمیم، بسیار پرطرفدار است. اگر شما تشک پنبه‌ای داشته باشید و بعد از گذشت چند سال حس کنید که کیفیت اولیه را ندارد، می‌توانید دوباره آن را حلاجی کرده و به شکلی که در ابتدا بود در آورید.

برای ” انواع لحاف ” مقاله دیگر ما را بخوانید.

تشک طبی اسفنجی

اگر به دنبال بهترین نوع تشک برای کمر درد هستید، این گزینه پیشنهاد خوبی برای شما است. تشک‌های طبی اسفنجی نه خیلی سفت هستند که باعث فشار آمدن به اندام‌های شما بشوند و نه خیل نرم اند که باعث شوند ستون فقرات شما قوس و انحنای غیر استاندارد متحمل شود. بلکه بین این دو حالت بوده و بسیار استاندارد و خوب هستند. تشک‌های خیلی سفت و یا خیلی نرم برای انواع کمر درد ناشی از دیسک، جابجایی مهره‌ها، گودی کمر و مشکلات ستون فقرات بسیار مضر هستند و این دردها را تشدید می‌کنند.

پلی استر و لاتکس

می‌توان گفت که امروزه بهترین تشک خوشخواب برای کمر درد تشکی است که از الیاف‌های پلی استر و لاتکس استفاده کرده باشد. شرکت‌ها اخیرا تشک‌هایی تولید می‌کنند که لایه رویی آنها لاتکس و هسته تشک، پلی استر می‌باشد. این مدل تشک علاوه بر حس راحتی که به شما هدیه می‌کند و نمی‌گذارد فشاری به ستون فقرات شما وارد شود، قابلیت تبادل هوایی بسیار خوبی دارد. چنین تشک‌هایی سوراخ‌های ریزی دارند که هوا از بین این سوراخ‌ها جریان پیدا کرده و شما خوابی بسیار راحت و مطلوب را سپری خواهید کرد.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به بهترین تشک برای کمر درد صحبت کردیم. در ادامه گفتیم کسانی که کمر درد دارند، تشک‌هایی که تهیه می‌کنند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. در کل هر تشکی که با ویژگی‌های بالا مطابقت داشته باشد و شما با آن احساس راحتی داشته باشید، تشک مناسب شما خواهد بود. اگر به دنبال بهترین مارک تشک برای کمر درد هستید باید به شما بگوییم که اغلب برندها تشک با ویژگی‌های گفته شده را به تولید می‌رسانند. فقط کافی است شما با گشتن در بازار و مورد بررسی قرار دادن تشک تخت خواب، محصول مناسب خود را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *