مقالات

باید ها و نباید های دکوراسیون اتاق خواب بنفش + 8 ایده جذاب

اتاق خواب بنفش

یکی از رنگ های مورد علاقه دختران که امروزه به یکی از رنگ های پر طرفدار برای دیزاین اتاق خواب تبدیل شده، رنگ بنفش است. رنگ بنفش یکی از سه رنگ ثانویه ای است که از ترکیب دو رنگ اصلی قرمز و آبی به دست می آید. در واقع این رنگ نه مانند رنگ قرمز گرم است و نه مانند رنگ آبی، سرد. این رنگ اولین رنگ ثانویه ای است که توسط انسان ساخته شده و رنگ تکمیل کننده بنفش، زرد است.اتاق خواب بنفش می ‌تواند یک دیزاین جذاب و شیک، باشکوه و سلطنتی را بسازد. همچنین این رنگ به افراد درون اتاق حس آرامش و راحتی را منتقل می کند. البته به لحاظ روانشناسی رنگ ها، استفاده از رنگ بنفش برای دیزاین اتاق می تواند کمی غیر ملموس باشد. به همین دلیل است که معمولا این رنگ به راحتی در دکوراسیون یک خانه پدیدار نمی شود. اما اگر این رنگ را در اتاق خودتان و کودکان تان استفاده کنید، تاثیر بسیار زیادی بر انرژی و خلق و خوی شما خواهد گذاشت.

نکات مهم در اتاق خواب بنفش

استفاده از رنگ بنفش در چیدمان داخلی اتاق ‌خواب شما، نه تنها فضای اتاق را به یک نمایشگر مسحورکننده تبدیل خواهد کرد، بلکه مطمئناً آرامش بخشیدن به برخی از خواب‌ های خاطره اخیر را القا می‌ کند. البته برای ساختن دکوراسیون ااق خواب بنفش لازم است یکسری باید ها و نباید ها را بدانید تا فضایی محسور کننده و زیبا خلق کنید. البته این نکات در چیدمان اتاق با رنگ های دیگر همچون قرمز، نارنجی و … نیز صدق می کند.

اول از همه، به هیچ عنوان اتاق خواب بنفش را در این رنگ غوطه ور نکنید. سعی کنید از تلفیق رنگ های جذاب دیگر با رنگ بنفش، دکوراسیونی زیبا خلق کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ سفید، زرد و طوسی در ترکیب با رنگ بنفش می تواند اتاق شما را زیبا و جذاب کند. خصوصا ترکیب رنگ بنفش و سفید که طرفداران زیادی دارد و یکی از رنگ های مکمل اصلی بنفش محسوب می شود.

نکات مهم در اتاق خواب بنفش

برای اینکه بتوانید دکوراسیون اتاق خواب رنگ بنفش خود را به زیبایی هرچه تمام تر خلق کنید، قرار است 8 نکته طراحی و چیدمان دیزاین اتاق با رنگ بنفش را به شما آموزش دهیم و در ادامه به ارائه ایده های جذاب و پالت های رنگ فوق العاده در کنار رنگ بنفش می پردازیم.

1.شروع دیزاین اتاق با کاغذ دیواری بنفش

شروع دیزاین اتاق با کاغذ دیواری بنفش

ممکن است کمی از افراط در استفاده از رنگ بنفش واهمه داشته باشید و ترجیح دهید از رنگ های بنفش ملایم و همچنین رنگ یاسی در دیزاین اتاق استفاده کنید. اما برخلاف تصور تان، اینکه عمده رنگ اتاق خواب بنفش باشد و در کنار آن از وسایلی مانند پتو یا لحاف به رنگ سفید استفاده شود، می تواند فضای خارق العاده ای رقم بزند. هر چند این موضوع به علاقه خودتان بستگی دارد، اما می توانید از رنگ بنفش تیره برای کاغذ دیواری اتاق تان استفاده کنید تا فضایی متفاوت بسازید.

بهترین رنگ برای سرویس خواب ” را در مقاله دیگر ما بخوانید.

2.استفاده از اکسسوری های لوکس و خیره کننده در اتاق خواب تان

استفاده از اکسسوری های بنفش در اتاق خواب تان

استفاده از اکسسوری یک موضوع کاملا سلیقه ای و شخصی است. برخی افراد عاشق اتاق های پر زرق و برق با اکسسوری های خیره کننده هستند و برخی دیگر سادگی و مینیمالیسم را بر هر چیزی ترجیح می دهند. مثال بارز مینیمالیسم را می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید که نشان می دهد اگر حتی از اکسسوری های پر زرق و برق هم استفاده نکنید، همچنان دکوراسیون شیک و لوکسی خواهید داشت.

یک نقطه تمرکز قوی مانند دو کوسن مخملی با رنگ بنفش و برخی از کار های هنری، زمینه را برای فضایی آرامش ‌بخش در چیدمان ایجاد می‌ کند.

استفاده از اکسسوری های بنفش در اتاق خواب تان

با وجود اینکه این دکوراسیون تا حدودی غرق در تناژ های مختلف رنگ بنفش است، اما همچنین محسور کنندگی خاصی درون خود دارد. ملافه و رو تختی به رنگ بنفش ملایم، کوسن ‌ها، لامپ هایی با نور رنگ بنفش و حتی گل ‌هایی با این تناژ رنگی فضایی خاص را ایجاد کرده اند که در کمال تعجب، انسان را محسور می کند تا اینکه زننده و افراطی باشد. این بستگی به سلیقه شما دارد که کدام یک از دکوراسیون های اتاق خواب بنفش را می پسندید. ضمنا استفاده از آینه و اکسسوری های فلزی در کنار تخت و گوشه‌ های اتاق، می تواند اتاق به رنگ بنفش مجلل و با شکوه برایتان بسازد.

3. استفاده از اکسسوری های فلزی برای دکوراسیون اتاق خواب بنفش

استفاده از اکسسوری های فلزی برای دکوراسیون اتاق خواب بنفش

بنفش ملایم یا به عبارت دیگر رنگ یاسی، بخشنده ‌ترین تناژ رنگی بنفش برای چیدمان اتاق‌خواب بزرگسالان است. در طراحی دکوراسیون این اتاق‌ خواب، تابلوی نصب ‌شده روی دیوار، زمینه ‌ای با کنتراست بالا را برای ملحفه ‌ها و رو تختی سفید رنگ ایجاد نموده است. عناصر فلزی در کل زیبایی بصری منحصر بفردی به اتاق خواب هایی که رنگ بنفش ملایم و تیره دارند می بخشند.

4. استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون اتاق خواب بنفش

استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون اتاق خواب به رنگ بنفش

رنگ های سفید، زرد، لیمویی و طوسی جزء بهترین رنگ های مکمل برای اتاق خواب به رنگ بنفش هستند. می ‌توانید برای رنگ و جلوه دادن از سایه ‌های رنگ بنفش: بادمجانی، گلبهی و سوسنی استفاده کنید. در مورد استفاده از ترکیب تناژ های رنگی مختلف بنفش نیاز نیست نگران باشید. تناژ های رنگی مختلف بنفش به راحتی با یکدیگر ترکیب و ست می شوند. استفاده از رنگ های شیری پاستلی با رنگ بنفش می تواند دکوراسیونی زیبا و فضایی آرامش بخش ایجاد کند.

رنگ سرد آبی و سبز با بنفش آرامش را به شما منتقل می ‌کنند. اما هنگام استفاده از رنگ‌های تیره مراقب باشید تا با اضافه ‌کردن رنگ های شاد در بعضی از جزئیات، کنتراست لازم را ایجاد کنید.برای ایجاد ترکیب رنگ جذاب به شما پیشنهاد میکنیم از روتختی با رنگ های ساده استفاده کنید.

5.پرهیز از افراط در ست کردن رنگ بنفش

پرهیز از افراط در ست کردن رنگ بنفش

استفاده زیاد از حد از تناژ های رنگی تیره رنگ بنفش می تواند فضای اتاق را تاریک و کمی ترسناک کند! بهتر است اگر می خواهید از ترکیب تناژ های مختلف این رنگ استفاده کنید، حتما از تناژ های رنگی ملایم و کمی هم تناژ رنگی تیره استفاده کنید تا فضایی جذاب و زیبا خلق شود.

6.یک ایده جذاب و متفاوت؛ بکار بردن رنگ بنفش در سقف اتاق خواب!

بکار بردن رنگ بنفش در سقف اتاق خواب

یکی از خلاقیت های جالب و منحصر بفرد در دیزاین اتاق خواب، استفاده از رنگ بنفش در سقف اتاق است. بکارگیری این ایده در دیزاین اتاق خواب هم خلاقانه و هم متفاوت است. اگر شما علاقه ‌مند به کشیدن غلتک‌ های رنگی بنفش است، می ‌توانید در سقف اتاق خود این تجربه را کسب کنید.

برای دیدن ” دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال ” کلیک کنید.

7.ایده اتاق خواب بنفش محسور کننده؛ استفاده از رنگ بنفش ملایم در دیزاین اتاق

استفاده از رنگ بنفش ملایم در دیزاین اتاق

حتی نگاه کردن به این عکس که بخش زیادی از آن را رنگ بنفش ملایم تشکیل داده است، انسان را جذب زیبایی خود می کند. برای دستیابی به ظاهری متمایز و زیبا، نیازی نیست که از یک مجموعه ملحفه پر رنگ استفاده کنید؛ یا یک اتاق را با کاغذ دیواری‌ از طرح گل ‌های بنفش بپوشانید. بلکه می توانید به سادگی و زیبایی با استفاده از تناژ های رنگی ملایم بنفش و با استفاده از المان ها و وسایل ساده و یک رنگ همچون لحاف، بالش یا فرش بنفش یک اتاق زیبا و باشکوه بسازید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم نکات کاربردی و ایده های جذاب اتاق خواب بنفش را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. اگر به دنبال وسایل های با رنگ بنفش و زیبایی محسور کننده در دیزاین اتاق خود می گردید، پیشنهاد می کنیم از محصولات پرنیان دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *