مقالات

جدیدترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب صورتی 2023

دکوراسیون اتاق-خواب صورتی

امروزه دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. داشتن فضایی دلنشین و آرامش بخش مستلزم رعایت کردن یک سری موارد خواهد بود. به طور مثال، باید از رنگ‌های متناسب با هم استفاده کنید، فضا را پر از وسیله نکنید تا محیط شلخته به نظر نرسد، از اکسسوری‌های مدرن استفاده کنید تا مکان شیک و لوکس به نظر برسد و از چیدمان خوبی بهره ببرید. دکوراسیون اتاق خواب نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است و یکی از مسائل مهم به شمار می‌رود. اتاق خواب محلی برای استراحت، کار کردن، مطالعه و خوابیدن است. پس باید پر از آرامش و انرژی مثبت باشد. یکی از رنگ‌های محبوب برای اتاق خواب، رنگ صورتی است. صورتی ترکیبی از رنگ قرمز و سفید است. سفید رنگی خنثی است اما قرمز، رنگی گرم و پر انرژی است که حس هیجان را در شما به وجود می‌آورد. پس رنگ صورتی نیز جزو رنگ‌های گرم و انرژی بخش است. در این مقاله قصد داریم بیشتر راجع به دکوراسیون اتاق خواب صورتی صحبت کنیم و در این باره به شما اطلاعات ارائه دهیم. پس در ادامه همراه مقاله باشید.

مزایای اتاق خواب صورتی

باید به شما بگوییم که دکوراسیون اتاق خواب صورتی فقط مختص به کودکان کم سن دختر نیست. این رنگ برای تمام سنین از کودکی، نوجوانی، جوانی و حتی اتاق زوج جوان کاربرد دارد. همانطور که در بالاتر نیز اشاره شد، صورتی رنگی گرم و انرژی بخش است. این رنگ، رنگی شاد بوده که روحیه شما را تقویت می‌نماید. این رنگ در حالت استاندارد رنگی روشن و ملیح می‌باشد که باعث می‌شود اتاق پرنورتر، دلباز و بزرگتر به نظر برسد. البته برای دیزاین دادن به اتاق خواب، می‌توانید از صورتی روشن یا جیغ و براق یا مات بهره ببرید. استفاده از تناژهای مختلف رنگ صورتی برای دیزاین دادن به اتاق خواب ایده‌ای جذاب، زیبا، شیک و پرطرفدار است. اگر شما 2 فرزند دارید که یکی از آنها دختر و  یکی پسر است، به راحتی می‌توانید رنگ صورتی را با رنگ‌های پسرانه ترکیب کرده و دیزاینی بی‌نظیر خلق کنید. حال در پایین بیشتر راجع به اتاق خواب صورتی صحبت خواهیم کرد.

استفاده از رنگ صورتی برای دیزاین دادن به اتاق خواب

برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی می‌توانید هر یک از اجزای اتاق را با آن ست نمایید. حال در پایین بیشتر شرح خواهیم داد.

 • دیوار

برای این که اتاق خواب صورتی داشته باشید، یکی از ابتدایی‌ترین کارها این است که دیوارهای اتاقتان را به این رنگ جذاب و زیبا در بیاورید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که از صورتی روشن استفاده کنید تا فضا دلبازتر جلوه کند. البته اگر اتاق بزرگی دارید، استفاده از صورتی جیغ نیز کاربرد دارد. می‌توانید برای بهره بردن از این رنگ برای دیوار، دیوار اصلی اتاق را صورتی کنید و دیگر دیوارها را به رنگ سفید مزین کنید. این ایده برای اتاق زوج مناسب است.

دیوار در دکوراسیون اتاق خواب صورتی
 • تخت و روتختی

استفاده از تخت یا روتختی صورتی برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی، ایده‌ای خاص و تک است. البته لازم به ذکر است که این ایده بیشتر در بین کودکان و نوجوانان کاربرد دارد. دختر بچه‌ها دوست دارند که تمام اجزای اتاقشان رنگی باشد و بدین گونه لذت بیشتری می‌برند. اگر تازه عروس هستید و دوست دارید که تخت شما صورتی باشد، بهتر است از تخت چوبی یا سفید با روتختی صورتی استفاده شود. تخت سفید یا چوبی برای جهیزیه گزینه مناسب‌تری است.

تخت و روتختی در دکوراسیون اتاق خواب صورتی
 • میز تحریر یا میز آرایش

از دیگر المان‌هایی که می‌توان برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی اعمال کرد این است که میز تحریر یا میز آرایش را به این رنگ زیبا انتخاب کنید. این انتخاب تاثیر زیادی روی دیزاین اتاق خواب شما خواهد داشت. می‌توانید برای اجرایی کردن این ایده از تناژ تیره‌تری از رنگ دیوارها و یا روتختی استفاده کنید. با این کار جلوه اتاق خواب شما بیشتر خواهد شد.

میز تحریر یا میز آرایش در اتاق صورتی
 • فرش

داشتن فرش، موکت، قالیچه یا پادری برای هر اتاقی لازم و ضروری است. می‌توانید برای داشتن اتاق خواب صورتی، کفپوش اتاق خود را به رنگ صورتی انتخاب نمایید. اگر متراژ اتاق خواب شما بالا است و لازم است که فرش با ابعاد بزرگ استفاده کنید، می‌توانید از انواع تناژ رنگ صورتی استفاده نمایید. رنگ روشن باعث می‌شود کثیفی و آلودگی روی فرش بیشتر به نظر برسد و ممکن است اتاق را نامرتب بنمایاند؛ اما از طرف دیگر اتاق را پرنورتر و دلبازتر نشان می‌دهد.

مقاله پیشنهادی: دکوراسیون اتاق خواب 6 متری

 • پرده

یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌توانید برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی اعمال کنید، پرده است. پرده صورتی بخاطر این که رنگی روشن است، به خوبی نور را به داخل اتاق وارد کرده و آن را روشن می‌نماید. می‌توانید از پرده‌های ساده و یا گلدار استفاده نمایید. دخترهای کم سن به طرح‌های عروسکی علاقه دارند که اعمال این ایده برای پرده اتاق کودک، بسیار پرطرفدار و محبوب است. اما برای اتاق خواب زوج طرح‌های ساده، راه راه و دیگر طرح‌های خلوت مناسب‌تر خواهد بود.

 • سقف

ممکن است این ایده برای شما عجیب باشد. ولی یکی از راهکارهایی که می‌توانید برای اتاق خواب خود اعمال کنید این است که سقف اتاقتان را به رنگ صورتی در بیاورید. رنگ کردن سقف به رنگی غیر از سفید مدتی است که رواج پیدا کرده است. این ایده بیشتر برای اتاق‌های برزگ و با ابعاد بالا کاربرد دارد. برای این کار بهتر است که دیوارها نیز صورتی باشند. با این کار اتاق خواب صورتی شما خاص و تک خواهد شد.

سقف صورتی در اتاق خواب
 • انواع دکوری

برای اتاق خواب یک سری دکوری و اکسسوری رایج است که محبوبیت بسیار زیادی دارند. به طور مثال آباژور، تابلو نقاشی، قاب عکس، انواع عروسک و مجسمه، دیوار کوب، چراغ مطالعه، انواع گلدان‌های طبیعی و مصنوعی، لوستر، پوسترهای دیواری، چوب لباسی تزئینی و … همگی از انواع دکوری هستند که برای اتاق خواب کاربرد دارند. شما می‌توانید برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب صورتی از اکسسوری‌های نام برده شده استفاده کنید و رنگ آنها را صورتی انتخاب نمایید. برای اتاق خواب دخترهای کم سن استفاده از انواع عروسک با سایزهای کوچک و بزرگ پیشنهادی بسیار عالی است. برای اتاق زوج و یا بزرگسال نیز آباژور، گلدان و دیوار کوب بیشتر طرفدار دارد.

استفاده از دکوری های صورتی در اتاق خواب

اگر تخت اتاق شما به رنگ سفید است مقاله ” بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید ” را بخوانید.

رنگ‌های متناسب با رنگ صورتی

طبیعی است که استفاده از رنگ تک صورتی برای دیزان دادن به اتاق خواب مناسب نیست. بهتر است که از رنگ دیگری نیز برای دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده نمایید. در پایین چند ترکیب رنگ را به شما معرفی می‌کنیم تا دیزاین جذاب‌تر و زیباتری داشته باشید.

 • تناژهای مختلف رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب صورتی

بدون شک یکی از زیباترین ترکیب رنگ‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی این است که از تناژهای مختلف این رنگ استفاده کنید. صورتی کمرنگ و پررنگ در کنار همدیگر ترکیب زیبایی ایجاد کرده و بسیار چشم نواز هستند. برای اجرا کردن این ایده بی‌نظیر می‌توانید آن دسته از اجزای اتاق که ابعاد بزرگتری دارند را به صورتی روشن‌تر انتخاب کرده و اجزاهای کوچکتر را با رنگ صورتی تیره‌تر مزین کنید. مثلا دیوارها، روتختی، فرش و پرده با رنگ روشن و میز تحریر یا میز آرایش، آینه، تخت، انواع اکسسوری‌ها را به تناژهای تیره‌تر انتخاب نمایید.

 • ترکیب صورتی با سفید

رنگ سفید بلا استثناء با تمام رنگ‌ها ست شده و ترکیبی زیبا به وجود می‌آورد. از رنگ‌های تیره مانند مشکی و قهوه‌ای تا رنگ‌های روشن مانند لیمویی و گل بهی، همگی ترکیب زیبایی با رنگ سفید ایجاد می‌کنند. رنگ صورتی نیز از این قاعده پیروی می‌کند. صورتی و سفید یکی از ست‌های بسیار لوکس، خاص، جذاب، چشم نواز و آرامش بخش است. اگر به رنگ صورتی علاقه دارید حتما این ترکیب را برای اتاق خواب خود اجرا کنید. دکوراسیون اتاق خواب صورتی و سفید برای تمام سنین مناسب و کاربردی است.

ترکیب صورتی با سفید در اتاق خواب
 • صورتی با سبز

رنگ سبز از رنگ‌هایی است که از طبیعت گرفته شده است. این رنگ نماد سرسبزی، شادابی و طراوت است. آرامش این رنگ بسیار بالا بوده و برای اتاق خواب یک پیشنهاد عالی است. رنگ‌های صورتی و سبز در کنار هم ترکیبی زیبا و جذاب ایجاد می‌کنند. این ترکیب رنگ هم برای اتاق خواب دختر و هم برای اتاق خواب مشترک دختر و پسر یک پیشنهاد بسیار خوب است. پس اگر برای فرزندان خود به دنبال ترکیب رنگ زیبا هستید که هم مورد پسند دخترتان و هم مورد پسند پسرتان باشد، این ترکیب را مد نظر داشته باشید.

صورتی با سبز در دکوراسیون اتاق خواب
 • صورتی و آبی

آبی نیز یکی از رنگ‌هایی است که آرامش بسیار زیادی را به شما منتقل می‌کند. این رنگ برای اتاق خواب یک پیشنهاد فوق العاده است؛ زیرا آرامش آن باعث می‌شود خواب راحت و باکیفیتی را تجربه کنید. ترکیب صورتی و آبی یکی از ترکیب‌های محبوب و پرطرفدار است. آبی جزو رنگ‌های سرد بوده که ترکیب آن با رنگ گرم صورتی، پیشنهاد خوبی به شمار می‌رود. این ست زیبا برای اتاق خواب کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال کاربرد داشته و هم برای اتاق دختر و هم برای اتاق مشترک بسیار مناسب است.

 • ترکیب صورتی با رنگ خنثی طوسی

رنگ طوسی، یکی از رنگ‌های خنثی است. اغلب، رنگ‌های خنثی با همه رنگ‌ها ست شده و هماهنگی قشنگی ایجاد می‌کنند. در کل رنگ طوسی، رنگی مدرن و لوکس است که دکوراسیون را بی‌نظیر جلوه می‌دهد. ترکیب صورتی با طوسی یکی از ست‌های شیک و خاص را به وجود می‌آورد. بهتر است که تناژهای استفاده شده برای ترکیب کردن این دو رنگ نزدیک به هم باشند. به طور مثال ترکیب کردن صورتی جیغ یا سرخابی با طوسی روشن، ترکیب چشم نوازی ایجاد نخواهد کرد. در عوض ترکیب صورتی ملیح با طوسی روشن، ترکیبی بسیار کم‌نظیر، شیک و آرامش بخش را به وجود خواهد آورد.

 • مشکی، رنگی متناسب با همه رنگ‌ها

رنگ مشکی نیز جزو آن دسته از رنگ‌ها است که با تمام رنگ‌ها ست می‌شود. تضاد بین مشکی و صورتی فضایی بسیار خاص را به وجود می‌آورد. یعنی نه به قدری آرامش ایجاد می‌کند که شما را کسل و بی‌حال کند و نه به قدری انرژی دارد که استراحت و خواب را برای شما سخت نماید. این ترکیب برای اتاق خواب زوج جوان بسیار کاربرد داشته و محبوبیت زیادی دارد. همچنین جوانان پرانرژی که فعالیت زیادی دارند، از این ست جذاب استقبال کرده و از اتاق خواب صورتی و مشکی خود، لذت می‌برند.

یکی از رنگ هایی که برای ترکیب با رنگ صورتی کاربرد دارد رنگ سال 2023 است برای آشنایی بیشتر با این رنگ و. نحوه استفاده از آن در دکوراسیون اتاق خواب مقاله ” رنگ سال 2023 چه رنگی است ” را بخوانید.

نکات

برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب صورتی که زیبایی و جذابیت به همراه داشته باشد، بهتر است به نکات زیر توجه نموده و آنها را رعایت نمایید.

 • ترکیب رنگ‌ها تاثیر به سزایی در دکوراسیون دارند. حتما در زمان انتخاب اجزای اتاقتان به این مورد توجه داشته باشید.
 • برای داشتن تخت زیباتر که دلنشینی بیشتری داشته باشد، بهتر است که از کوسن‌های تزئینی استفاده کنید که رنگ آن از رنگ روتختی شما کمی روشن‌تر و یا تیره‌تر باشد. این ایده زیبایی خاصی به اتاق خواهد بخشید.
 • بهتر است رنگ فرش، پرده و روتختی اتاق خود را همرنگ یا تناژهای نزدیک به هم از رنگ صورتی انتخاب کنید. با این کار، دکوراسیون اتاق خواب صورتی شما بسیار دلنشین خواهد شد.
 • استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خواب نیز بسیار مدرن و امروزی است. اگر به دکوراسیون اتاق خواب صورتی علاقه دارید، کاغذ دیواری صورتی با انواع طرح‌های موجود در بازار انتخاب نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به دکوراسیون اتاق خواب صورتی صحبت کردیم. برای داشتن تخت با تم صورتی حتما به خلقیات و همچنین سن فرد توجه نمایید. اگر می‌خواهید برای اتاق کودک خود این تم را داشته باشید، می‌توانید تخت وی را صورتی و سرویس روتختی را نیز از تناژهای مختلف این رنگ استفاده کنید. اما برای اتاق خواب بزرگسال بهتر است تخت به رنگ‌های معمول‌تر مانند قهوه‌ای، سفید و یا چوبی باشد و سرویس روتختی به رنگ صورتی انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *