مقالات

معرفی بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

تخت خواب یکی از ملزومات ابتدایی زندگی است که برای اغلب خانه‌ها استفاده می‌شود. تخت خواب در انواع طرح و رنگ به تولید می‌رسد که هر کسی با توجه به سلیقه خود ممکن است یکی از آنها را برگزیند. تخت خواب سفید یکی از پرطرفدارترین‌ها است. رنگ سفید نماد پاکی، تمیزی، بی آلایشی و سادگی است. اغلب برای جهیزیه عروس از تخت سفید استفاده می‌شود که نشانگر سفید بختی عروس باشد. رنگ سفید، رنگی خنثی است که با تمام رنگ‌ها ست می‌شود. شما با داشتن سرویس خواب سفید به راحتی می‌توانید دکوراسیونی جذاب و لوکس برای اتاق خود اجرا کنید و دیگر اجزا و المان‌های اتاق خواب خود را به هر رنگی که دوست دارید انتخاب نمایید. یکی از مهمترین اجزا در تعیین دکوراسیون، روتختی است. اگر به دنبال بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید خود هستید که دیزاین اتاقتان بی‌نظیر شود، در ادامه همراه ما باشید.

معرفی بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، رنگ سفید با تمام رنگ‌ها ست شده و ترکیب زیبایی به وجود می‌آورد. اگر تخت خواب خودتان و یا تخت خواب کودک یا نوجوان شما به رنگ سفید است، ادامه این مقاله بیشتر به شما کمک خواهد کرد. زیرا در این قسمت سعی داریم چند نمونه از رنگ‌های روتختی که برای تخت سفید مناسب است را معرفی نماییم:

 • سفید

یکی از بهترین رنگ‌ها برای روتختی، رنگ سفید است. روتختی سفید آلودگی را خود نمایان می‌کند که این مورد باعث می‌شود شما زود آن را بشویید و آلودگی در آن نمی‌ماند. همچنین رنگی روشن بوده و فضا را دلبازتر و پرنورتر جلوه می‌دهد. اما ممکن است که این رنگ روتختی برای تخت سفید مناسب نباشد؛ زیرا فضا را کم انرژی می‌نمایاند که البته این کم انرژی نمایان شدن فضا، برای استراحت و خوابیدن بسیار پیشنهاد می‌شود. محیط آرامی که این رنگ ایجاد می‌کند تاثیر بسیاری در کیفیت خواب شما دارد. اگر که اتاق خواب و اتاق کار شما متفاوت است، ما برای اتاق خوابتان رنگ سفید را پیشنهاد می‌کنیم.

سفید بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
 • آبی

رنگ آبی برگرفته از طبیعت بوده و یکی از رنگ‌های آرامش بخش است. ترکیب رنگ سفید با رنگ آبی روشن، محیطی خاص، آرام و آرامش بخشی را برای شما ایجاد می‌کند. البته ترکیب شدن سغید با آبی تیره نیز بسیار زیبا بوده و تضاد بین این دو رنگ، اتاق را پرانرژی و لوکس جلوه می‌دهد. برخی بر این باور هستند که بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید، رنگ آبی است؛ زیرا علاوه بر آرامش زیادی که دارد، ترکیبی خاص و پرانرژی است.

رنگ روتختی آبی برای تخت سفید
 • سبز

رنگ سبز که یادآور سرسبزی جنگل و باغ است، ترکیب زیبایی با رنگ سفید به وجود می‌آورد. سبز نماد تازگی، طراوت، جنبش، سرسبزی و زندگی است. رنگ سبز به علت این که از طبیعت گرفته شده است، آرامش خوبی برای شما فراهم می‌کند. تم سفید و سبز اتاق خواب شما علاوه بر این که بسیار آرامش بخش است، حس سرزندگی داشته و محیط را برای انجام کارهای شخصی ایجاد می‌نماید. سبز روشن یا تیره، سبز صدری یا زیتونی، سبز پسته‌ای و سبز دریا همگی برای روتختی مناسب هستند.

رنگ روتختی سبز برای تخت سفید
رنگ روتختی سبز برای تخت سفید
 • بنفش

بدون شک یکی از انتخاب‌های خاص و جسورانه برای روتختی، رنگ بنفش است. در کل رنگ بنفش رنگی بسیار لاکچری و خاص است. ترکیب بنفش و سفید، ترکیبی بی‌نظیر بوده و مناسب افرادی است که به دنبال تک بودن هستند. این رنگ جزو بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید بوده که فضای اتاق را لوکس می‌نماید. روتختی بنفش، ارغوانی و یاسی یکی از گزینه‌های مناسب دختران یا تازه عروس‌ها است که با این انتخاب، حسابی متمایز خواهند شد.

بنفش بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
بنفش بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
 • قرمز

رنگ قرمز رنگی گرم است که هیجان را در شما برمی‌انگیزد. این رنگ جیغ بوده و در کنار ملیح بودن رنگ سفید، تضاد قشنگی ایجاد می‌کند. ترکیب سفید و قرمز یکی از ترکیب‌های بسیار زیبا، دلربا، چشم نواز و عاشقانه است. رنگ قرمز روتختی، مناسب برای تخت سفید نوعروس بوده که علاوه بر تکمیل زیبایی اتاق خواب، حس هیجان و عشق را در زوج جوان افزایش می‌دهد. قرمز بودن رنگ روتختی برای تخت سفید جلوه‌ی کم نظیری به آن خواهد داد.

قرمز بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
قرمز بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

مقاله پیشنهادی: ترکیب رنگ برای اتاق خواب

 • صورتی

بدون شک رنگ صورتی، یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها در بین دختران است. اگر تختی سفید دارید و می‌خواهید که دکوراسیون اتاقتان را مطابق سلیقه خود انتخاب نمایید، درنگ نکرده و رنگ صورتی را برگزینید. از نظر دخترهای نوجوان، جوان و یا حتی عروس‌ها رنگ صورتی جزو بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید می‌باشد. ما به شما پیشنها می‌کنیم که اگر به این رنگ علاقه دارید، برای روتختی خود همین رنگ را انتخاب کنید.

بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید
 • خاکستری

خاکستری رنگی خنثی بوده که در کنار تخت سفید جلوه‌ی زیبایی خواهد داشت. این دو رنگ در کنار هم باعث می‌شود اتاق خواب پرنوتر، بزرگتر، دلبازتر به نظر برسد. آرامشی که این ترکیب رنگ به وجود می‌آورد، باعث می‌شود که خوابی راحت و مفید داشته باشید. این رنگ روتختی برای رنگ سفید محبوبیت زیادی داشته فضای اتاق را رسمی می‌نماید.

رنگ روتختی خاکستری برای تخت سفید
 • مشکی

تضاد بین سفید و مشکی، ترکیبی بی‌نظیر به وجود می‌آورد. داشتن تخت سفید به همراه روتختی مشکی اتاق را شیک جلوه می‌دهد. همچنین نه محیط را بی روح می‌نمایاند و نه انرژی زیادی ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگ برای اتاق جوانان بیشتر به کار برده می‌شود؛ زیرا ترکیبی زیبا و محبوب بین جوانان است. مشکی بودن روتختی برای تخت سفید مناسب بوده و ابهت زیادی به اتاق خواهد داد. انتخاب رنگ مشکی برای روتختی یکی از انتخاب‌های جسورانه است که شما را منحصر به فرد خواهد کرد.

مشکی بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

برای آشنایی با روتختی هتلی مقاله ” روتختی هتلی ” را بخوانید.

 • کرم

رنگ کرم نیز یکی از رنگ‌های ملایم می‌باشد که البته، بسیار شیک و خاص است. بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید که فضایی ملایم ایجاد کند ولی محیط را کسل نکند، رنگ کرم است. این رنگ بسیار محبوب بوده و برای دکوراسیون شما فضایی گرم و صمیمی ایجاد می‌کند. این رنگ بیشتر در بین بزرگسالان رواج دارد. البته این بدان معنا نیست که زوج‌های جوان و یا حتی نوجوانان از این ترکیب رنگ استقبال به عمل نمی‌آورند؛ تنها به آن معنا است که در بین بزرگترها محبوبیت بیشتری دارد.  

 • طوسی و سرمه ای

در کل ترکیب رنگ طوسی و سرمه ای جزو ترکیب رنگ‌های مدرن، امروزی، شیک و خاص است. شما با داشتن روتختی طوسی و سرمه ای و تخت سفید، دکوراسیون اتاق خود را حسابی لوکس و مدرن خواهید کرد. این روتختی برای تخت سفید جلوه‌ی بسیاری داشته و جدیدا طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است. این ترکیب رنگ در بین تمام سنین محبوبین دارد. شما میتوانید این روتختی سرمه ای طوسی را از فروشگاه پرنیان خریداری کنید.

نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید

در قسمت بالا، چند مورد از بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید را مورد بررسی قرار دادیم. حال می‌خواهیم چند نکته به شما گوشزد کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 • رنگ روتختی خود را مطابق سلیقه خود انتخاب نمایید تا بتوانید نهایت لذت را از آن ببرید. زیرا شما می‌خواهید وقت خود را در آنجا بگذرانید.
 • امروزه با زندگی آپارتمان نشینی، ابعاد خانه‌ها و اتاق‌ها کوچک شده است. اگر که اتاق خواب کوچکی دارید بهتر است از رنگ‌های ملایم و روشن استفاده کنید تا فضا دلبازتر نمایان شود.
 • اگر اتاق شما نورگیری مناسبی دارد، انتخاب هر رنگی برای شما مناسب است. اما اگر اتاقتان نور کمی دارد، بهتر است از رنگ‌های ملیح روتختی برای تخت سفید خود استفاده نمایید.
 • روتختی مناسب برای تخت سفید به سن شما نیز بستگی دارد. به طور مثال رنگ صورتی بیشتر بین دختران نوجوان کاربرد دارد و یا رنگ مشکی، بین جوانان رایج است.
 • برای تخت سفید جهیزیه، روتختی با رنگ‌های قرمز، آبی روشن، کرم و دیگر رنگ‌های ملیح طرفدار بیشتری دارد.
 • روتختی‌های طرحدار نیز برای تخت سفید یک گزینه بسیار مناسب هستند. می‌توانید از روتختی‌های گلدار یا قلبی با ترکیب رنگ‌های نام برده شده استفاده نمایید.
 • روتختی مناسب برای تخت سفید علاوه بر این که باید رنگی زیبا و دلربا داشته باشد تا فضا را دلنشین کند، باید سایز آن نیز استاندار باشد تا زیبایی تخت را تکمیل نماید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به محبوبیت رو تختی سفید صحبت کردیم. تخت سفید هم برای عروس، هم برای نوجوانان و جوانان و هم برای بزرگسالان مناسب بوده و کاربرد دارد. حتی برخی از مادران هستند که تخت نوزاد خود را به رنگ سفید انتخاب می‌نمایند. در ادامه نیز راجع به بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید صحبت کردیم و به شما اطلاعات ارائه نمودیم. رنگ‌هایی که در این مقاله اشاره نمودیم، از طیف‌های روشن تا تیره همگی مناسب هستند. مثلا رنگ بنفش از طیف‌های روشن مانند یاسی یا طیف جیغ مانند انگوری برای تخت سفید کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *