مقالات

بهترین رنگ روتختی برای اتاق خواب

رنگ روتختی

دکوراسیون در دنیای امروز اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. داشتن تم زیبا و دلنشین برای خانه و اتاق خواب و حتی آشپزخانه، امری بسیار مهم است. یکی از مهمترین نکات برای داشتن دکوراسیون زیبا این است که از ترکیب رنگی درستی استفاده نمایید. همانطور که می‌دانید هر یک از رنگ‌ها دارای انرژی بوده و این انرژی خود را به شما منتقل خواهند کرد. برخی رنگ‌ها سرد هستند و برخی گرم. همچنین برخی از رنگ‌ها پر از آرامش اند و در مقابل، برخی رنگ‌ها پر از انرژی و هیجان هستند. برای ترکیب رنگ می‌توانید از تناژهای مختلف یک رنگ استفاده کنید و یا  چند رنگ را با هم ترکیب نمایید. اتاق خواب شما باید محیطی پر از انرژی مثبت و حس آرامش باشد تا به راحتی بتوانید در آن به استراحت بپردازید. یکی از اجزای اتاق که تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد، روتختی است. رنگ روتختی تعیین کننده تم اتاق خواب شما خواهد بود. حال در پایین‌تر بیشتر راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم.

چرا رنگ روتختی در دکوراسیون اتاق تاثیر دارد؟

در اتاق خواب اجزای بسیار زیادی به کار گرفته می‌شود. مانند تخت، پاتختی، میز آرایش، آینه قدی، روتختی، صندلی، فرش، پرده، انواع اکسسوری و مجسمه. برای رنگ اجزایی که تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد می‌توان به دیوارها، روتختی، پرده و فرش اشاره نمود. زیرا این موارد نام برده شده ابعاد بزرگتری دارند و زودتر به چشم می‌خورند. رنگ روتختی باید با دیگر اجزای بزرگ اتاق ست باشد تا زیبایی چشم نوازی برای اتاق خواب فراهم کند. اگر برای این که دکوراسیون زیبایی داشته باشید به این فکر می‌کنید که روتختی چه رنگی بخرم، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

معرفی رنگ روتختی برای اتاق خواب

در این قسمت سعی داریم چند رنگ روتختی برای اتاق خواب به شما معرفی کنیم که با دانستن آنها، تصمیم راحتتری داشته باشید.

روتختی رنگ سفید

سفید نماد پاکی و پاکیزگی است. سفید بودن رنگ روتختی اتاق خواب باعث می‌شود که فضا تمیز و مرتب به نظر برسد. از طرف دیگر این رنگ اتاق را دلبازتر نشان داده و برای اتاق خواب با ابعاد کوچک بسیار مناسب است. همچنین سفید خنثی است و آرامش زیادی دارد. پس برای شما خوابی راحت فراهم می‌نماید.

رنگ روتختی آبی

رنگ آبی، یک رنگ سرد است. آبی یادآور دریا و آسمان است که آرامش بی‌نظیری به همراه دارد. دکوراسیون اتاق خواب با تناژها مختلف آبی، خوابی بسیار باکیفیت برای شما فراهم می‌کند. این رنگ روتختی آرامش بخش بهتر است با دیوارها و پرده شما ست شود. بدین گونه دیزاینی بسیار زیبا خواهید داشت.

روتختی سبز رنگ

رنگ سبز مانند آبی از طبیعت گرفته شده است و آرامش زیادی برای شما ایجاد می‌کند. سبز طبعی گرم داشته و سرشار از حس سرسبزی و طراوت است. شما با داشتن تم سبز برای اتاق خود، بسیار شاداب خواهید شد و روح شما تازه می‌شود. یکی از موارد بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب، سبز است که باعث می‌شود شما خواب راحتی داشته باشید و از خواب خود لذت ببرید.

روتختی رنگ صورتی

صورتی بودن رنگ روتختی اتاق خواب، بیشتر مورد توجه دختران قرار خواهد گرفت. داشتن تم صورتی، اتاقی شاداب برای شما به وجود می‌آورد که پر از حس خوب و انرژی مثبت است. این رنگ برای کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی میانسالان کاربرد دارد. روتختی صورتی برای تخت چوبی و سفید بسیار مناسب است.

برای آشنایی بیشتر با رنگ مناسب تخت سفید مقاله ” بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید ” را بخوانید.

رنگ روتختی نقره‌ای

یکی از رنگ‌های بسیار لوکس و جذاب برای دکوراسیون اتاق رنگ نقره‌ای می‌باشد. شما با انتخاب رنگ روتختی به این رنگ جذاب و شیک می‌توانید دکوراسیونی منحصر به فرد داشته باشید. مزایای رنگ نقره‌ای برای روتختی این است که به علت خنثی بودن رنگ، با دیگر رنگ‌ها ترکیب زیبایی به وجود می‌آورد.

روتختی کرمی رنگ

رنگ کرمی رنگی گرم و زیبا است که دیزاین اتاق را بسیار شیک جلوه می‌دهد. کرم بودن رنگ روتختی بهترین گزینه برای تخت‌های چوبی و یا قهوه‌ای است. این دو رنگ ترکیب بسیار زیبایی در کنار هم خلق خواهند کرد. روتختی با رنگ کرم، فضای اتاق را گرم و دلنشین کرده و با دلباز نشان دادن اتاق، در آن احساس آرامش و راحتی خواهید داشت.

روتختی رنگ یاسی

در کل، رنگ‌های ملیح برای روتختی بسیار مناسب هستند. زیرا آرامش زیادی داشته و اتاق را دلنشین می‌کند. رنگ روتختی یاسی در بین تازه عروس و خانم‌های جوان بسیار پرکاربرد و محبوب است. رنگ بنفش رنگی سلطنتی است که تناژهای مختلف این رنگ نیز بسیار لوکس و جذاب می‌باشد.

روتختی قرمز رنگ

استفاده از رنگ‌های جیغ برای روتختی، انتخابی جسورانه به حساب می‌آید. قرمز رنگی بسیار پرانرژی است که حس هیجان را در شما برانگیخته می‌نماید. اگر اتاق بزرگی دارید و به رنگ‌های پرانرژی علاقه دارید، قرمز برای رنگ روتختی اتاق خواب شما یک انتخاب مناسب است. برای تهیه جهیزیه نیز به راحتی می‌توانید روتختی با رنگ قرمز را انتخاب نمایید و اتاق خود را به اتاقی مهیج تبدیل کنید.

اگر تخت اتاق خواب شما قهوه ای است، مقاله ” رنگ روتختی برای تخت قهوه ای ” را بخوانید.

رنگ روتختی مشکی

بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب بزرگ، رنگ مشکی است. البته اگر به این رنگ علاقه داشته باشید. این رنگ نور اتاق را کمتر جلوه کرده و محیط را برای خواب و استراحت فراهم می‌نماید. رنگ مشکی یکی از رنگ‌های لوکس و جذاب است که برای روتختی اتاق نیز کاربرد زیادی دارد.

رنگ روتختی ترکیبی صورتی و طوسی

یکی از زیباترین ترکیب‌های رنگ روتختی این است که صورتی و طوسی را با همدیگر استفاده کنید. می‌توانید از روتختی‌های طرحدار، گلدار، راه راه و چهار خانه به رنگ صورتی و طوسی انتخاب نمایید. این مدل روتختی برای جهیزی عروس و یا بانوان جوان بسیار پرکاربرد است.

روتختی زرد و خاکستری

ترکیب رنگ گرم زرد با رنگ خنثی خاکستری، ترکیبی بسیار زیبا و پر از آرامش را ایجاد می‌کند. این ترکیب رنگ روتختی در سالهای اخیر بسیار محبوب شده است و جزو ترکیب‌های مدرن و امروزی است. این مدل روتختی برای اتاق خواب محیطی گرم و آرام ایجاد کرده و خواب باکیفیت برای شما فراهم خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی : ترکیب رنگ برای اتاق خواب

نکات انتخاب رنگ روتختی

برای اینکه بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب خود انتخاب نمایید، لازم است که به یک سری نکات توجه داشته باشید. این نکات به قرار زیر هستند:

  • در ابتدا بهتر است سلیقه و ذوق خود را مد نظر داشته باشید. رنگ روتختی باید مطابق سلیقه شما باشد تا از آن نهایت لذت را ببرید.
  • برای انتخاب رنگ روتختی، باید به دیگر المان‌های اتاق خود نیز دقت کنید. به طور مثال بهتر است که آن را با رنگ پرده و یا فرش ست کنید تا هماهنگی جذابی ایجاد شود.
  • در انتخاب جنس پارچه روتختی نهایت دقت را داشته باشید. زیرا روتختی یکی از کالاهای خواب بسیار مهم است که زیاد در معرض شست و شو قرار می‌گیرد. باید جنس آن به گونه‌ای باشد که در اثر شست و شو، رنگ روتختی دچار تغیر نشود.
  • سبک اتاق خواب شما نیز در انتخاب رنگ روتختی بسیار موثر است. به طور مثال اگر از سبک کلاسیک استفاده کرده اید، بهتر است از رنگ‌های کلاسیک نیز استفاده نمایید. اگر هم سبک لوازم اتاق شما مدرن و فانتزی است، از رنگ‌های شاداب بهره ببرید.
  • اگر اتاق شما نورگیری مناسبی ندارد و این پرسش برایتان پیش آمده است که روتختی چه رنگی بخرم تا نور اتاق خوب باشد، بهتر است که از رنگ‌های ملیح برای روتختی خود بهره ببرید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به رنگ روتختی صحبت کردیم و اطلاعات خوبی به شما ارائه نمودیم. برای داشتن روتختی زیبا و جذاب، می‌توانید از انواع رنگ نام برده شده استفاده نمایید. اگر اتاق شما بزرگ است و آن را با وسایل زیاد پر نکرده اید به راحتی می‌توانید از روتختی طرحدار استفاده نمایید. اما اگر اتاق شما پر است و یا ابعاد کوچکی دارد، روتختی طرحدار ممکن است باعث شلخته به نظر رسیدن اتاق شود؛ پس بهتر است که روتختی ساده‌تر انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *