مقالات

معرفی 6 تا از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب زوجین

بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین

در زندگی های پر مشغله امروز، داشتن لحظات عاشقانه و رمانتیک برای زوجین جهت حفظ ارتباط شان بسیار مهم است. از طرفی این موضوع باعث می شود تا از بار خستگی و فشاری که بر روی دوش هر دوی آنها می تواند باشد نیز بکاهد و بهترین مکان برای داشتن لحظات عاشقانه و رومانتیک، خلاصی از مشغله های کار و زندگی و کنار گذاشتن استرس های روزانه، اتاق خواب است. در نتیجه، ساختن فضایی که بتواند آرامش و حس مثبت را به هر دوی شما منتقل کند، می تواند یکی از مهم ترین بخش های زندگی مشترک باشد. در حقیقت، یکی از مهم ‌ترین و موثر ترین روش ‌ها برای حفظ یک رابطه صمیمانه، انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین است. حال ممکن است بپرسید چرا؟

تاثیر رنگ ها بر رفتار، خلق و خو و روابط زوجین

اول اینکه رنگ اتاق خواب نقش مهمی در احساس آرامش هنگام استراحت دارد. از طرفی به لحاظ روانشناسی ثابت شده است که برخی رنگ ها موجب تقویت و حفظ روابط زناشویی می شود، حال آنکه در مقابل، برخی دیگر ذهن و روان انسان را بهم می ریزد.

ضمن اینکه رنگ ها تأثیرات عمیقی را به لحاظ روان شناختی بر انسان می گذارند. هر رنگ، تأثیر و کاربرد خاص خود را به تنهایی و در ترکیب با سایر رنگ ها خواهد داشت. به همین دلیل هر رنگی نمی تواند برای اتاق خواب زوجین مناسب باشد. زیرا رنگ ها می توانند به طرز چشمگیری بر روحیه و خلق و خوی افراد تاثیر بگذارند.

بهترین رنگ ها برای اتاق خواب زوجین کدام است؟

رنگ ها یک ابزار ارتباطی قدرتمند هستند و می توانند بر رفتار، خلق ‌و خو و حتی رفتار های فیزیولوژیکی افراد تأثیر بگذارد. با توجه به اهمیتی که رنگ ها در خلق و خو و روابط انسان دارند، ابتدا بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین معرفی خواهیم کرد.

بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین

اگر قصد خرید تشک برای تخت خود دارید مقاله ” بهترین تشک برای کمر درد ” را قبل از خرید بخواند.

رنگ قرمز رمانتیک

تمام انسان ها زمانی که بحث روابط عاشقانه و رمانتیک می شود، رنگ قرمز در ذهن همگی افراد تداعی می شود. در نتیجه یگی از رنگ های منتخب بسیاری از زوجین برای دکوراسیون اتاق خواب، رنگ قرمز است. البته اینکه تمامی وسایل و دکوراسیون قرمز تنها به رنگ قرمز باشد، ممکن است جالب از آب در نیاید. اما اینکه دیوار پشت خواب به رنگ قرمز باشد و در تزئین اتاق از ترکیب رنگ های قرمز و سفید استفاده شود، می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. همچنین برای تکمیل تزئین اتاق بهتر است از ریسه ها به همراه عکس های یادگاری و عاشقانه آویزان به آن استفاده کنید.

رنگ صورتی؛ رمانتیک، عاشقانه و خاص!

صورتی هم مانند قرمز یکی از رنگ های عاشقانه و ملیح است که می توانید برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. نکته ای که درباره استفاده از رنگ های صورتی و قرمز وجود دارد این است که نباید کل اتاق را به یک رنگ در بیاورید. البته این موضوع به سلیقه و علاقه خودتان هم بر می گردد. اما بهتر است این دو رنگ را در ترکیب با رنگ های دیگر همچون سفید و خاکستری استفاده کنید. همچنین ترکیب رنگ صورتی با ترکیب بافت طبیعی چوب نیز همخوانی خاصی دارد و بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین است.

رنگ نارنجی؛ انتقال دهنده انرژی و حس مثبت

لازمه یک رابطه عاشقانه و سالم، حضور انرژی مثبت در خانه است که اگر دکوراسیون اتاق خواب شما به رنگ نارنجی باشد می تواند به شما انرژی مضاعف بخشیده و شیرینی مثبت فضا را بیشتر کند. رنگ نارنجی می تواند موجب به وجود آوردن احساس شادی، بازیگوشی و ترغیب کنندگی در دوران جوانی شود. این رنگ برای زوجینی که در سن پایین ازدواج کرده اند و هنوز شور و حال جوانی در وجود آنهاست، بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر محسوب می شود. همچنین اگر این رنگ را انتخاب کنید، جلوی کرختی و یکنواختی و سرد بودن محیط را می گیرد. به نوعی با وجود این رنگ، انرژی همواره درون خانه جریان خواهد داشت.شما میتوانید از روتختی رنگ نارنجی هم در اتاق خواب خود استفاده کنید.

رنگ ارغوانی؛ در لیست رمانتیک ترین رنگ ها

بعد از رنگ های صورتی و قرمز، سومین رنگ رمانتیک برای اتاق خواب شما می تواند رنگ ارغوانی باشد. این رنگ نیز مانند رنگ قرمز، حس و حال متفاوت و رمانتیکی را خلق می کند. منتهی تحریک کنندگی و تند بودن رنگ قرمز را ندارد. بنفش و ارغوانی رنگ هایی هستند که حس آرامش را به انسان منتقل می کنند. البته از نظر برخی افراد، رنگ بنفش می تواند باعث بی خوابی شود و ممکن است رنگ خوبی برای اتاق خواب زوجین نباشد. اما همانطور که در مورد رنگ های قرمز و صورتی گفتیم، می توانید از رنگ ارغوانی در ترکیب با رنگ های دیگر همچون سفید و قهوه ای استفاده کنید.

برای تزیین تخت خواب خود از ایده های مقاله ” تزیین تخت خواب ” استفاتده کنید.

سبز تیره؛ منتقل کننده حس آرامش و زیبایی

معمولا ما انسان ها در برابر رنگ هایی که منشا آنها طبیعت است، احساس آرامش و امنیت بیشتری می کنیم. رنگ سبز تیره دقیقا یکی از همان رنگ های آرامش بخش است که بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین است. از نظر برخی افراد رنگ سبز روشن خیلی جلف به نظر می رسد اما سبز تیره مثل سبز جنگلی برای دکوراسیون اتاق خواب بسیار فوق العاده است که همزمان باعث ایجاد حس حفاظت، سر زندگی و آرامش بخشی می گردد. از طرفی این رنگ یک پس زمینه عالی برای ترکیب شدن با رنگ هایی از قبیل  سفید، بژ، قهوه ای و نارنجی می باشد.

رنگ آبی دریایی؛ رویایی، ساده و خاص!

اصلا نمی توان درباره بهترین رنگ برای اتاق خواب صحبت کرد و به طیف رنگی آبی اشاره ای نکرد. این رنگ یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب زوجین به شمار می آورد. حتی اگر بخش عمده دکوراسیون اتاق خواب خود را به رنگ آبی در بیاورید، باز هم زیبایی خیره کننده ای خواهد داشت. البته که در ترکیب با رنگ سفید، دکوراسیون زیباتری را می توان خلق کرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به بررسی بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین بپردازیم. استفاده از رنگ های گفته شده می تواند دکوراسیونی زیبا و خارق العاده برای اتاق خواب شما رقم بزند. امیدواریم که بتوانید از رنگ های گفته شده برای تزئین اتاق خواب خود استفاده کنید و دکوراسیونی زیبا خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *