مقالات

10 ایده جذاب برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با کم ترین هزینه

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با هزینه کم، دغدغه بسیاری از افراد است. زمانی که خسته و غمگین یا خوشحال و پر انرژی هستید، مکانی که بیشترین حس آرامش و امنیت را به شما منتقل می کند کجاست؟ درست است، اتاق خواب. مکانی که بیشترین زمان خود را در آن می گذرانید و متعاقبا بیشترین تاثیر را بر احساسات و عواطف شما دارد. مثلا یک اتاق خواب آشفته، نامنظم و شلوغ را در نظر بگیرید. اکثر افراد زمانی که پا به چنین اتاقی می گذارند، احساس ناآرامی و آشفتگی دارند. در نتیجه می توان تاثیر محیط بر احساسات افراد را درک کرد. جالب اینجاست که محیط اتاق حتی روابط افراد با یکدیگر را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

میل به احساس امنیت باعث می شود که افراد زیادی به دنبال ایده های ساده و شیک برای اتاق خواب خود باشند. به همین دلیل در این مقاله قرار است بهترین ایده ها برای داشتن یک اتاق خواب ساده و شیک به شما معرفی کنیم. ضمنا برای داشتن یک اتاق خواب ساده و زیبا، نیاز به بودجه زیادی ندارید و می توانید با کم ترین هزینه اتاق خوابی زیبا داشته باشید. ضمنا این ایده ها برای اتاق خودتان و فرزندان تان قابل اجراست.

ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

شما با بکار بردن 10 ایده ساده و خلاقانه می توانید یک اتاق خواب متفاوت بسازید. همانطور که گفتیم برای عملی کردن این ایده ها نیازی به پرداخت هزینه های هنگفت نیست.

در این رابطه می توانید مقاله “بازسازی اتاق خواب” را مطالعه کنید.

1. قرار دادن گل و گلدان می تواند حال و هوای اتاق تان را عوض کند!

قرار دادن گل و گلدان می تواند حال و هوای اتاق تان را عوض کند!

اگر شما از گل و گیاه در بخش های مختلف خانه خود نیز استفاده کنید، می تواند محیط متفاوتی را شکل دهد. پیشنهاد می شود که برای داشتن یک اتاق خواب ساده و شیک، حضور گیاهانی در ابعاد بزرگ و شاخص می تواند نقش بسیار مهمی در احساسات ساکنان اتاق ایفا نماید. از طرفی قرار دادن حتی چند گلدان کوچک گل می تواند فضای اتاق خواب را معطر کند و حتی نفس کشیدن را نیز آسان تر کند. یکی از مزیت های استفاده از گیاهان آپارتمانی ایجاد حس آرامش و رفع عصبانیت است که می واند جایگزین بسیار مناسبی برای داروهای شیمیایی اعصاب باشد. تهیه چند گلدان کوچک به لحاظ هزینه ای هم مقرون به صرفه است.

2. با قرار دادن المان های چوبی داخل اتاق می توانید به اتاق خود روح زندگی ببخشید!

با قرار دادن المان های چوبی داخل اتاق می توانید به اتاق خود روح زندگی ببخشید!

یکی از بهترین راهکار هایی که به کل فضای اتاق تان را عوض می کند، استفاده از وسایل و المان های چوبی است. خصوصا اگر از ترکیب المان های چوبی و گل و گیاه در اتاق خود استفاده کنید، اتاق تان عطر و بوی طبیعت به خود می گیرد و دیگر حتی دلتان نمی خواهد از آن خارج شوید!

می توان سرویس خواب، پاتختی، دراور و دیگر اکسسوری اتاق خواب را  از جنس چوب بدون رنگ و جلا انتخاب کرد. بدین صورت شما می توانید احساس مهربانی و نرمش طبیعت را به دکوراسیون داخلی اتاق خواب بکشانید.

برای نحوه دیزاین اتاق خواب مشترک، مقاله “دکوراسیون اتاق خواب مشترک” را مطالعه کنید.

3. اکسسوری های دست ساز می توانند اتاق شما را از سادگی در بیاورند!

برای القای حس سادگی میتوان از صنایع دستی  و اکسسوری های  دست ساز استفاده کرد. این اکسسوری بر خلاف وسایل فلزی یا ماشینی، نمایی از ارزشمندی و احساسات انسانی در فضا ایجاد می کنند.

اکسسوری های دست ساز می توانند اتاق شما را از سادگی در بیاورند!

در تهیه اکسسوری های تزئینی برای اتاق خواب به این نکته مهم توجه کنید که استفاده از دست سازه های کودکانه، کم ارزش و کهنه و قدیمی به هیچ عنوان ایده مناسبی برای دیزاین فضای اتاق خواب مستر نیست. اکسسوری های کم ارزش شامل وسایل ساخته شده از المان های پلاستیکی ارزان قیمت و بی کیفیت مانند بطری های نوشابه هستند.

4.  کفپوش های نرم و سفید بهترین انتخاب برای یک اتاق خواب شیک هستند!

کفپوش های نرم و سفید بهترین انتخاب برای یک اتاق خواب شیک هستند!

یکی از راهکار های کارامد برای ساخت یک اتاق خواب شیک، استفاده از کفپوش های ساده و در عین حال زیبا است. با استفاده از کفپوش های سفید یا کرم رنگ با دیزاین ساده می توان یک فضای صمیمی ایجاد کرد که موجی از احساسات دوست داشتنی در آن جریان دارد.

فرش و پادری سنگین و کلاسیک به هیچ وجه گزینه مناسبی برای القای حس سادگی و صمیمیت در محیط نیست.

در سبک بوهمین از کفپوش ها معمولا استفاده می شود. اگر قالیچه یا کفپوش های ساده و مینیمال مانند شکل بالا بر روی پارکت های قهوه ای قرار بگیرد، ترکیب بی نظیری می شود. یکی دیگر از روش هایی که تاثیر به سزایی بر زیبایی دکوراسیون دارد و فضای متفاوتی خلق می کند، پارکت کردن کف اتاق می باشد.

سبک بوهمین در واقع نوعی طراحی بی قاعده است. در این طراحی از پارچه های نرم برای القای حس آرامش و صمیمانه جهت استراحت و لم دادن استفادهه می شود.

5. استفاده از پرده و روتختی های سفید رنگ لازمه ساخت یک دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک است!

استفاده از پرده و رو تختی های سفید رنگ لازمه ساخت یک دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک است!

یکی از رنگ هایی که پایه ثابت دکوراسیون های ساده و شیک هستند، رنگ سفید یا کرم است که در صورت ترکیب با رنگ های تیره مانند سبز یا قهوه ای، فضایی متفاوت خلق می شود. در حقیقت، استفاده از وسایل و المان های سفید رنگ همچون روتختی یا لحاف یکی از راهکار های ساخت اتاق خوابی آرامش بخش و زیباست.

6. استفاده از حصیر و کنف می تواند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق تان باشد!

استفاده از حصیر و کنف می تواند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق تان باشد!

همیشه گفته اند که استفاده از المان های نشان گرفته از طبیعت همچون چوب، حصیر و کنف انبوهی از آرامش و حال خوب را روانه اتاق می کند. خصوصا المان های طبیعی اگر به صورت خام، بدون پردازش های رنگی و جلا، در دکوراسیون اتاق بکار روند، حس آرامش بیشتری را به فضا منتقل می کنند.

به این نکته مهم دقت داشته باشید که برای ایجاد یک دیزاین صمیمانه لازم است از این سبک اکسسوری ها علاوه بر مقیاس بزرگ در المان های ساده و رها تر  استفاده کنید. از کنف می توانید در صنایع دستی، کفپوش و پرده استفاده کنید.

7. زیبا سازی اتاق با استفاده از خطوط!

زیبا سازی اتاق با استفاده از خطوط!

یکی از بهترین راهکارها برای خارج کردن فضای اتاق از سادگی، استفاده از کاغذ دیواری های راه راه یا با طرح های پیچیده و متنوع است.

خطوط کاغذ دیواری علاوه بر اینکه رنگ زمینه اصلی را حفظ می کنند، به محیط احساس دوست داشتنی و سادگی می دهند. خصوصا اگر از خطوط شکسته یا خطوط منحنی با برش های کوچک استفاده شود.

برای انتخاب ترکیب رنگ اتاق خواب می توانید مقاله “ترکیب رنگ برای اتاق خواب” را مطالعه کنید.

8. با استفاده از مبلمان کلاسیک، فضای اتاق را از سادگی و یکنواختی خارج کنید!

با استفاده از مبلمان کلاسیک، فضای اتاق را از سادگی و یکنواختی خارج کنید!

یکی دیگر از راهکار ها برای ساخت دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک، قرار دادن مبلمان کلاسیک داخل اتاق است. این ترفند نیز مشابه استفاده از دراور های منبت کاری شده، چوب های خام خراطی شده و المان های چوبی حصیری یا هرگونه متریال با طرح و بافت طبیعی، می تواند جلوه ای دوستانه و آرامش بخش در فضای خانه ایجاد کند. بهتر است از مبلمان های شلوغ با طراحی های پر کار در دکوراسیون اتاق خود استفاده نکنید، زیرا سادگی چیز دیگری است.

9. نور پردازی های مینیمال و ساده یکی از ترفند های مدرن دیزاین اتاق است!

نور پردازی های مینیمال و ساده یکی از ترفند های مدرن دیزاین اتاق است!

برای زیباتر شدن فضا می توان در اطراف تخت خواب از کاغذ دیواری مناسب، به همراه ریسه های نوری استفاده کرد. نورپردازی های کوچک و منظم باعث القای حس آرامش و صمیمیت در فضای اتاق می شود.

همچنین برای خاص تر کردن فضای اتاق می توانید از المان های فنگ شویی مانند شمع های کندسوز و معطر و عود های خوشبو استفاده کنید. مزیت این راهکار در کم هزینه و مقرون به صرفه بودن آن است و در عین حال اتاقی زیبا و خاص برایتان رقم می زند.

10. کفپوش چوبی و دیوار های سفید، آخرین و جذاب ترین راهکار برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک است!

کفپوش چوبی و دیوار های سفید، آخرین و جذاب ترین راهکار برای دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک است!

استفاده از دیوارهای سفید ساده و کفپوش از جنس چوب یکی از جذاب ترین راهکار ها برای ایجاد آرامش در اتاق و ساخت فضایی متفاوت است؛ خصوصا اگر کفپوش با طرح چوب خام باشد.

در چنین دکوراسیونی، بهتر است از کاغذ دیواری یا پوستر های مدرن و بزرگ برای ترسیم دیوار ها استفاده نشود. استفاده از مواد خام و طبیعی در چنین دکوراسیونی مناسب تر است.

می توانید در صورت تمایل مقاله “دکوراسیون اتاق خواب 12 متری” را مطالعه کنید.

کلام آخر

در این مقاله ایده هایی را مطرح کردیم که بتوانید دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک با هزینه کم بسازید. با دانستن ترفند های بالا و داشتن اتاقی زیبا نیازی به هزینه های هنگفت نیست و می توانید با هزینه بسیار کم، زیبا ترین اتاق ها را خلق کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *