مقالات

نکات کلیدی برای انتخاب سرویس خواب عروس ساده و شیک

نکات کلیدی برای انتخاب سرویس خواب عروس ساده و شیک

زیبایی اتاق خواب زوجی که به تازگی ازدواج کرده اند به دکوراسیون و سرویس خواب شان می باشد. به همین دلیل است که باید در انتخاب سرویس خواب دقت و ظرافت زیادی به خرج داده شود. برای خرید بهترین سرویس خواب عروس بهتر است ابتدا اتاق را به شیوه ای که مد نظرتان است دیزاین کنید و سپس سرویس خواب خود را خریداری کنید.

سرویس خواب یکی از وسایل مهم است که وجود آن در هر اتاق خوابی واجب و ضروری است و هم چنین طرح و رنگ سرویس خواب تاثیر بسزایی بر روی زیبایی و جلوه اتاق خوابتتان خواهد داشت. به همین دلیل بهتر است در زمان انتخاب مدل سرویس خواب عروس دقت لازم را به خرج دهید.

سرویس خواب کلاسیک عروس

ابتدا باید بدانید یک سرویس خواب شاملچه مواردی می شود. مدل سرویس خواب عروس شامل:

  • تخت خواب
  • پاتختی
  • آینه
  • کمد
  • میز آرایش
  • پاف و صندلی

می باشد. از میان این وسایل، تخت خواب و کمد و پاتختی جزء ضروری ترین اجزای سرویس خواب عروس محسوب می شوند. در صورتی که بودجه کافی داشته باشید می توانید میز آرایش و پاف و صندلی را به لیست وسایل سرویس خواب عروس خود اضافه کنید.

سرویس خواب کلاسیک عروس

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب سرویس خواب بدان توجه داشته باشید، این است که به ترکیب رنگ و جنس کالای خواب دقت کنید تا بتوانید سرویس خوابی با کیفیت و در عین حال زیبا را انتخاب نمایید. همچنین یکی از مواردی دیگری که باید بدان توجه داشته باشید، جنس سرویس خواب می باشد. متریال هایی که از آنها برای ساخت سرویس خواب استفاده می شود، معمولا شامل موارد زیر هستند:

  • چوب
  • ام دی اف
  • فلز
  • ورق ملامینه

در بین متریال هایی که نام برده شد، چوب و ام دی اف از کیفیت بیشتری برخوردارند و به همین دلیل در ساخت سرویس خواب عروس، استفاده از آنها رایج تر است. جدا از اینکه سرویس خواب باید از متریال باکیفیت و مرغوب ساخته شده باشد، باید جلوه زیبایی داشته و مدرن نیز باشد. در واقع از آنجایی که سرویس خواب بیشترین فضا را در اتاق خواب اشغال می کند، لازم است ظاهر آن به نحوی باشد که بیشترین جلوه و زیبایی را به اتاق ببخشد.

پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال خرید روتختی برای جهیزیه خود هستید از صفحه خرید روتختی دیدن کنید.

از جمله نکاتی که حین خرید سرویس خواب عروس باید بدان توجه داشته باشید، ابعاد سرویس خواب است. این موضوع کاملا به اندازه اتاق خواب شما و فضایی که برای قرار دادن سرویس خواب خود در نظر گرفته اید بستگی دارد. همچنین دقت کنید که سرویس خواب انتخابی، دارای ابعاد و ارتفاع استاندارد باشد. پیشنهاد می کنیم در مراکز خرید، انواع ارتفاع تخت را مورد مقایسه قرار دهید و بهترین مورد را خریداری نمایید.

یادتان باشد که به جنس تخت خواب توجه کنید، زیرا می تواند بر عمر کالای خواب افزوده یا کم کند. درست است که سرویس خواب عروس باید زیبا باشد، اما اگر می خواهید تخت بدون هیچگونه آسیبی تا مدت ها قابل استفاده باشد، به جنس آن حتما توجه کنید.

انتخاب سرویس خواب عروس ساده و شیک

اصولا زمانی که زوج های جوان به دنبال خرید سرویس خواب برای اتاق خود هستند، بیشتر توجه شان به سرویس خواب های چوبی جلب می شود. همچنین باید به چهارچوب تخت هنگام خرید توجه ویژه ای داشته باشید. به دلیل اینکه ماندگاری و عمر محصول را افزایش خواهد داد.

اگر به دنبال ایده برای تزیین اتاق خواب عروس و داماد هستید مقاله تزئین اتاق خواب عروس را مطالعه کنید.

ویژگی های یک سرویس خواب عروس خوب

یک تخت خواب خوب، تختی است که بعد از بیدار شدن هیچ حس خستگی نداشته باشید. هر یک از تخت هایی که طراحی و ساخته می شوند، ویژگی های خاص خود را دارند تا افراد به هنگام خرید، انتخاب های متعددی داشته باشند و بتوانند بهترین سرویس خواب را برای اتاق خود انتخاب کنند.

بهترین نوع تخت خواب از زمین حدود 40 سانتی متر فاصله دارد. زیرا در این صورت هم به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید و هم به نظافت فضای پایینی آن بپردازید. البته این مشخصه تخت خواب استاندارد است، اما شما می توانید مطابق سلیقه خود، طرحی که مد نظرتان است را انتخاب کنید.

ویژگی های یک سرویس خواب عروس خوب

برای اینکه بتوانید تخت خوابی با ارتفاع استاندارد را خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم هنگام خرید با نشستن بر روی لبه تخت خواب به بررسی ارتفاع آن بپردازید. اگر با نشستن بر روی تخت خواب، کف پای شما بر روی زمین قرار گرفت و زانو های شما زاویه 90 درجه پیدا کرد، این یعنی شما تخت خوابی با بهترین و استاندارد ترین ارتفاع را انتخاب کرده اید.

یکی دیگر از مواردی که باید حین خرید سرویس خواب بدان توجه کنید، کیفی و نرمی تشک است. تشک نه باید خیلی سفت باشد که به هنگام خواب اذیت شوید و نه خیلی نرم که با دراز کشیدن بر روی آن در تخت فرو روید!

 در واقع یک تشک مناسب و استاندارد نباید در هنگام فشار دادن بیش از 7 سانتی متر به داخل فرو رود، یعنی باید به اندازه کافی سفت باشد تا حین خواب مشکلی برایتان پیش نیاید.

برای دیدن مدل های روختی و گرفتن ایده مقاله مدل روتختی عروس را مطالعه کنید.

بهترین رنگ برای سرویس خواب عروس

سرویس خواب هایی که دارای رنگ روشن نظیر سفید و قهوه ای روشن و … هستند مناسب اتاق های کوچک هستند. البته که رنگ های این چنینی باعث می شوند تا فضای اتاق خواب، دلباز تر و روشن تر بنظر برسد. دقت کنید که در اتاق هایی که متراژ بالایی دارند، می توانید از مدل های مختلف سرویس خواب عروس رنگ تیره و رنگ روشن استفاده کنید.

بهترین رنگ برای سرویس خواب عروس

ضمنا در برخی از طرح های سرویس خواب از ترکیب دو یا چند رنگ استفاده می شود. این مدل ها دارای زیبایی و جذابیت خاص خودشان هستند و برای کسانی که تمایل دارند سرویس خواب فانتزی و خاص داشته باشند انتخابی مناسبی به حساب می آید. هر چند برخی رنگ ها برای اتاق خواب جذاب تر و زیبا تر هستند، اما رنگ سرویس خواب به سلیقه زوجین و همچنین دکوراسیون اتاق نیز بستگی دارد.

پس نمی توان یک رنگ مشخص را در نظر گرفت که سرویس خواب برای اتاق های کوچک یا بزرگ باید حتما قهوه ای یا غیره باشد. اتفاقا اگر دیزاین اتاق خواب تان با رنگ های گفته شده هماهنگ نیست، بهتر است مطابق با سلیقه خود بهترین سرویس خواب را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله مدل حوله عروس را مطالعه نمایید.

سرویس خواب عروس از چه وسایلی تشکیل شده است؟

معمولاً سرویس خوابی که برای اتاق خواب عروس خریداری می شود شامل یک تخت دو نفره، دو عدد پاتختی، میز آرایش همراه آینه و صندلی، یک درآور، تشک خوشخواب و روتختی هستند. با توجه به اینکه تعداد وسایل سرویس خواب عروس تقریبا زیاد هستند، شکی در این موضوع نیست که انتخاب طرح و نحوه ی چیدمان سرویس خواب، نقش اصلی را در  طراحی دکوراسیون اتاق ایفا می کند.

سرویس خواب عروس از چه وسایلی تشکیل شده است؟

ضمنا به این نکته حتما توجه داشته باشید که اگر سرویس خواب خود را ساده، مدرن یا کلاسیک انتخاب کنید، باید اتاق خود را به سبکی متناسب با سرویس خواب دیزاین کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به نکات کلیدی درباره خرید سرویس خواب عروس پرداختیم. انتخاب بهترین سرویس خواب، زیبایی اتاق خواب شما را چند برابر می کند. در نتیجه، با بکار بردن نکاتی که گفته شد و همچنین با کمک گرفتن از علایق و سلایق خود، می توانید بهترین سرویس خواب را برای اتاق خود خریداری کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *