نحوه صحیح شستشوی روتختی

بازدید: 24857

 

همانطور که میدانید ملحفه های تخت به دلیل عرق کردن بدن ، چربی بدن و سلولهای مرده پوست محل تجمع  باگ ها ( موجودات ریز میکروسکوپی ) است ، تنها راه کنترل این موجودات زنده شستشوی منظم کالاهای خواب است. در غیر این صورت احتمال افزایش آلرژی و حتی کاهش سیستم ایمنی در بدن شما وجود دارد.

 

از آنجایی که هر کالایی من جمله منسوجات نگهداری و شستشوی خاص خود را میطلبد خواهشمند است جهت حفظ کیفیت و دوام روتختی و ملحفه های خود به نکات زیر توجه فرمایید:

1- در هنگام شستشو حداکثر دمای آب 40 درجه سانتیگراد باشد.

2- روبالشیها پشت و رو شسته شود.

3- همراه با پارچه های ضخیم  . پارچه های پرز دار ( حوله . پتو و ....) و اجسام برنده ( زیپ و ....) شسته نشود .

4- از پودرهای آنزیم دار استفاده نشود حتما با مايع مخصوص لباسهاي رنگي شده شود.

5- بهتر است شستن لحافها به خشکشویی سپرده شود. در صورت شستن لحاف در منزل از خشک کردن با خشک کن، چلاندن و اویزان کردن اکیدا خودداری شود. جهت خشک کردن پس ازآبکشی کامل  محصول در سبدی قرار داده شود تا کاملا آب آن خارج گردد سپس برای خشک شدن بهتر است در جای مسطحی پهن شود.

6-  برای شستوی روبالشیها و ملحفه خوشخواب میتوان از نرم کننده استفاده نموده وآنها را میتوان اتو کرد. 

7- خشک کردن روبالشیها و ملحفه کش در خشک کن مجاز است.

8- اتو کردن لحافها  توصیه نمیشود.

 9_در اولین شستشو حتما از ابسرد و پودر بدون انزیم يا مايع مخصوص لباسهاي رنگي استفاده شود. شستن با ابسرد تنها توصیه نمیشود.

10- در صورتیکه روی یک قسمت از ملحفه لک ایجاد شد ، از زدن صابون و شستن و ساییدن همان تکه خودداری نمایید، این کار با ایجاد سایش سبب رنگ رفتگی همان قسمت میشود . نحوه صحیح ، شستن کل ملحفه میباشد.

نظرات
    ارسال نظر