ایده دکوراسیون اتاق خواب کوچک

برای اتاق خواب های کوچک بهتر از رنگهای روشن استفاده کرد، همچنین استفاده از روتختی و پرده با طرحهای ظریف و خلوت تر توصیه میشود.

آیا اتاق خوابتان کوچک است؟

امروزه با توجه به شرايط زندگي شهري و آپارتمان نشينی اكثر خانه ها فضای کوچکی دارند .ما در این مقاله سعی داریم تا راههای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب را برای شما بیان کنیم.

۱- رنگ روشن

اگر ميخواهيد اتاق خوابتان کمی بزرگتر به نظر برسد، اولین مساله ای که می شود به آن اشاره کرد، رنگ است.

رنگ های تیره زیبایی خودشان را دارند و ممکن است شما علاقه بیشتری به رنگ های تیره داشته باشید؛ ولی این دلیل نمی شود این مساله را نادیده بگیرید که رنگ های تیره فضای اتاق تان را بسته و کوچک می کند. به راحتی می توانید با انتخاب رنگ های روشن مثل کرم و شیری یا سفیدی که با قطره ای از رنگ های دیگر ترکیب شده باشد، کف و دیوارهای اتاق خواب کوچک تان را روشن کنید. این کار باعث می شود نور بیشتری در اتاق تان منعکس شود و اتاق بزرگ تر و باز تر به نظر برسد.

 

۲-استفاده از روتختیهای روشن و روتختیهای ساده روشن . 

در نظر داشته باشید استفاده از روتختیهای رنگ روشن و ملایم با طرح خلوت فضا را بازتر و روشن تر نشان میدهد. خصوصا عروس خانمها این مساله را مدنظر قراردهند که روتختیهای رنگ روشن و ملایم بعنوان روتختی عروس در فضاهای کوچک ایده بسیار مناسبیست.

۳- برخورداری از نور طبیعی در اتاق

کنترل نور طبیعی خیلی به شما بستگی ندارد و متاسفانه در ساخت و سازهایی که امروزه انجام می شود، به میزان نور و نورگیر توجه زیادی نمی شود. مخصوصا اتاقی که کوچک هست، احتمالا نورگیر خیلی عالی هم ندارد. در هر صورت سعی کنید از پنجره ای که برای اتاق تان طراحی شده است، نهایت استفاده را ببرید و حداکثر نور را وارد اتاق کنید. از پرده های تور و یا جنس هایی که نور بیشتری را از خودشان عبور می دهند، استفاده کنید؛ تا مانع ورود نور به اتاق نشود. همه این موارد می توانند به بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب کوچک شما کمک کنند.

۴- تخت مناسب

بهتر است در انتخاب تختخواب هم کمی دقت کنید. اگر اتاق خواب کوچک دارید و جای کمی دارد، بهتر است تختخوابی را انتخاب کنید که زیر آن کشوهایی قرار داده شده است. دراورهای زیر تختخواب می توانند محل خوبی برای جمع کردن لباس ها و لوازم شخصی باشند و احتیاج به دراور اضافی پیدا نکنید و از انتخاب تختهای بزرگ با تاجهای شلوغ بپرهیزید.

ارسال نظر